deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy na veletrhu Techtextil ve Frankfurtu nad Mohanem

Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu (ATOK) ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Berlíně v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie uspořádaly na okraji veletrhu Techtextil ve Frankfurtu nad Mohanem tři multilaterální kulaté B2B stoly s partnery z Německa, Tchaj-wanu a zemí EU.
 

Veletrh Techtextil je nejvýznamnější světovou veletržní akcí v oboru technických textilií - letošního ročníku se zúčastnilo 1 818 vystavovatelů z 59 zemí a navštívilo jej 47 tis. odborných návštěvníků ze 116 zemí.

Součástí veletržního programu bylo konání tří kulatých stolů se zahraničními partnery. Akci podpořila asociace VTI (Verband der Nord-Ostdeutschen Textil und Bekleidungsindustrie), Svaz německého a textilního průmyslu (textil+mode), Průmyslový svaz IVGT (zušlechťování, látky, tkaniny a technické textilie),  Obchodní a průmyslová komora Chemnitz, Svaz textilního průmyslu Tchaj-wanu a Český klastr pro technické textilie (Clutex).

V rámci úvodního bloku vystoupili obchodní rada Velvyslanectví České republiky v Berlíně O. Karas, ředitel veletrhu Techtextil z Messe Frankfurt M. Jähneke, ředitel asociace VTI (Verband der Nord-Ostdeutschen Textil und Bekleidungsindustrie) J. Otto a výkonný ředitel ATOK J. Česal. Jmenovaní vyzdvihli tradiční a úzkou spolupráci českých a německých subjektů (rozvoj přeshraniční spolupráce mezi českými a saskými subjekty), vysoký podíl VaVaI a mezinárodní konkurenci v oboru.

Kulatých stolů se zúčastnily níže uvedené české firmy, které vedly B2B jednání se 40 zahraničními partnery. 

APPLYCON, CLINITEX, CNM, GUMOTEX, JUTA, NANOMEMBRANE, NYKLÍČEK a spol., RETEX,  Skill & Progress, TZU, VEBA, VÚB a.s., WICO

Nad rámec plánovaných kulatých stolů  došlo k podpisu smlouvy o spolupráci mezi ATOK, CLUTEX - klastr technického textilu a China National Textile and Apparel Council. Za čínskou stranu podepsal smlouvu pan Li Lingshen, viceprezident této organizace a zároveň prezident China Nonwovens & Industrial Textiles Association (CNITA).

Autor: Petr Jaroš, obchodně-ekonomický úsek, Velvyslanectví České republiky v SRN

Program kulatých stolů na veletrhu Techtextil

 

Zahájení kulatých stolů na veletrhu Techtextil

 

Výstavní stánek klastru Clutex