deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: TechCrunch Disrupt Berlín
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České start-upy na konferenci TechCrunch Disrupt Berlín 2018

Ve dnech 29.-30.11. 2018 se v Berlíně uskutečnila TechCrunch Disrupt, jedna z nejvýznamnějších start-upových světových konferencí, které se v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie zúčastnilo dvanáct  českých start-upů.
 

TechCrunch Disrupt patří mezi nejprestižnější světové technologické konference, kde se setkávají start-upy se zákazníky a investory. Koná se pravidelně v San Franciscu, New Yorku a v Evropě (v Londýně a Berlíně).

Na TechCrunch Disrupt se v rámci tzv. českého pavilónu představily následující start-upy:

Sharry Europe, Ackee, VIP Trust, Pixelmate, Leadspicker, Data4You, Pocket Virtuality, VRGineers, StatusDroid s.r.o., Your Solution s.r.o., SmartGuide s.r.o., UNIOSO s.r.o.

České start-upy představily v Berlíně nabídku inovativního software a řešení v oblasti virtuální a rozšířené reality, umělé inteligence, dále pak internetové a mobilní aplikace a IT služby.  

Účast českých firem proběhla v rámci v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie a na její realizaci spolupracovalo Velvyslanectví České republiky v Berlíně s agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest (https://www.czechinvest.org/cz) , Czech ICT Alliance (http://www.czechict.cz/) a Prague Startup Centre (http://www.praguestartupcentre.cz/).

Účast na TechCrunch Disrupt v Berlíně navázala na předchozí aktivity Velvyslanectví České republiky v Berlíně v oblasti podpory českých subjektů na start-upových akcích, ke kterým se řadí Dlouhá noc start-upů v září 2016, Tech Crunch Disrupt v prosinci 2017, 3. ročníky Českého inovačního festivalu v letech  2016-2018.

Účast na těchto akcích potvrzuje, že české inovativní firmy spatřují na německém trhu potenciál ke své další expanzi. Vzhledem k tomu, že Berlín je považován za hlavní město německých start-upů, zakládají si zde české start-upy své pobočky.

Příští ročník konference TechCrunch Disrupt proběhne v Berlíně ve dnech 11.-12.12.2019.            

Autor: P. Jaroš, obchodně-ekonomický úsek, Velvyslanectví České republiky v Německu