deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České start-upy na technologické konferenci TechCrunch Disrupt v Berlíně

Ve dnech 11. - 12.12. 2019 se v Berlíně uskutečnila TechCrunch Disrupt, jedna z nejvýznamnějších start-upových světových konferencí, které se v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie zúčastnilo osm  českých start-upů.
 

TechCrunch Disrupt patří mezi nejprestižnější světové technologické konference, kde se setkávají start-upy se zákazníky a investory. Koná se pravidelně v San Franciscu, New Yorku a v Evropě (v Londýně a Berlíně).

Na TechCrunch Disrupt Berlín se v rámci tzv. českého pavilónu představily následující start-upy:

Ackee                         https://www.ackee.cz/

Futured                      https://futured.app          

Kooperace.cz            https://kooperace.cz/

Leadspicker                https://leadspicker.com/

Motionlab                  https://www.motionlab.io/

Nulisec                        https://nulisec.com/

Searpent                     https://searpent.com/

Smart Guide               https://smart-guide.org/

Účast českých firem proběhla v rámci v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie a na její realizaci spolupracovalo Velvyslanectví České republiky v Berlíně s agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest (https://www.czechinvest.org/cz) , Czech ICT Alliance (http://www.czechict.cz/) a Prague Startup Centre (http://www.praguestartupcentre.cz/).

Seminář „How to succeed in Germany“ na Velvyslanectví ČR v Berlíně

V rámci doprovodného programu účasti českých start-upů proběhl v předvečer konference dne 10. 12. 2019 na půdě Velvyslanectví ČR v Berlíně seminář „How to succeed in Germany“. Českým start-upům podali informace o podnikatelském prostředí a podpoře start-upových firem v Německu zástupci německých subjektů na podporu hospodářské spolupráce - Svaz německých obchodních komor (DTIHK) a společnost Berlin Partner für Wirtschaft und Technologie GmbH.

Česká expozice na TechCrunch Disrupt Berlín 2019

Účast na TechCrunch Disrupt v Berlíně navázala na předchozí aktivity Velvyslanectví České republiky v Berlíně v oblasti podpory českých subjektů na start-upových akcích, ke kterým se řadí Dlouhá noc start-upů v září 2016, Tech Crunch Disrupt 2017 - 2018, 4. ročníky Českého inovačního festivalu v letech  2016-2019.  

Autor: P. Jaroš, obchodně-ekonomický úsek, Velvyslanectví České republiky v Německu