deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České startupy na Lange Nacht der StartUps v Berlíně

V rámci projektu ekonomické diplomacie se ve dnech 2. a 3. září v Berlíně představilo 6 českých startupů, převážně ze sektoru mobility – Elbee, Sewio, Sindiko, Neuron SW, BattSwap a Threat Markt.

V rámci prezentační a networkingové akce na Velvyslanectví ČR v Berlíně, neformálního setkání se zástupci IHK a Deutsche Telekom, odborné konference na IHK Berlin a zejm. v rámci miniveletrhu „Dlouhé noci startůpů“ (LNDS) se mohly české firmy setkat s investory, zástupci koncernů a dalších firem. LNDS se koná každý rok pod vedením Deutsche Telekom a ve spolupráci s IHK Berlin, Lufthansa, E.ON, Microsoft, Deutsche Bank a VW aj. a doprovází ji řada konferencí, prezentačních soutěží a workshopů. S ohledem na blízkost a význam Berlína na startupové scéně české firmy projevili zájem o účast na podobných akcích i v dalších letech. Katalog firem, které se představily v Berlíně, je přílohou článku.

Německo se dle aktuálních studií stalo hlavním centrem pro začínající a mladé firmy. V SRN loni získaly firmy 3,1 mld. € rizikového kapitálu, z toho berlínské start-upy 2,15 mld. € (podstatná část – údajně až 40% - pocházela od zahraničních, nikoliv německých investorů). Hlavní město Německa předstihlo v objemu rizikových kapitálových investic i počtu projektů Londýn. Z pohledu objemu investic se v rámci SRN umístily na druhém místě Hamburk (296 mil. €, 29 projektů), na třetím místě Bavorsko (258 mil. €, 74 projektů, Mnichov je v rámci hodnocení evropských měst šestým městem co do objemu financování).

Potenciál vidí experti i nadále zejména v rámci digitalizace průmyslu a služeb. Prognózy vývoje v sektoru IT pro r. 2016 počítají s růstem o 1,5 %.

Autor: Tomáš Ehler, obchodní rada, Velvyslanectví České republiky v Berlíně

Vv T. J. Podivínský a setkání českých startupů s německými investory a firmami

Vv T. J. Podivínský a setkání českých startupů s německými investory a firmami

přílohy

katalog LNDS 294 KB PDF (Acrobat dokument) 7.9.2016