deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko-německá obchodní a průmyslová komora oslavila 25. výročí svého založení

V Praze se dne 31.10.2018 konal Galavečer u příležitosti 25 let od založení Česko-německé obchodní a průmyslové komory. Této slavnostní akce se zúčastnilo na 300 zástupců české a německé hospodářské sféry. Blahopřání ve formě zdravice na Galavečeru přednesl  velvyslanec České republiky v Německu T.J. Podivínský.
 

Německo představuje pro Českou republiku dlouhodobě nejvýznamnějšího obchodního partnera a současně hlavní exportní destinací. V opačném pohledu Česká republika zůstává pro Německo 10. nejvýznamnějším obchodním partnerem a v dovozu se Česká republika v loňském roce dostala na  7. příčku nejdůležitějších obchodních partnerů.

Obrat vzájemného obchodu se od roku 1993 zvýšil 12x a v loňském roce dosáhl hodnoty 88 mld. EUR. Pozitivní trend pokračuje i letošním roce, kdy za první pololetí meziročně vzrostl o 4 % a dosáhl hodnoty 46,2 mld. EUR.

Svůj podíl na rozvoji česko-německých hospodářských vztahů sehrává již 25 let Česko-německá obchodní a průmyslová komora, která je s 680 členy největší zahraniční hospodářskou komorou v České republice. Německé firmy patří mezi nejvýznamnější podnikatele, zaměstnavatele a investory v České republice. Významnou měrou se též podílejí na českém vývozu. Česká republika mezi německými podnikateli právem patří mezi nejoblíbenější a zároveň nejbezpečnější země při plánování zahraničních aktivit. 

Více informací o Galavečeru naleznete zde

Autor: Petr Jaroš, 1. velvyslanecký tajemník, obchodně-ekonomický úsek

 

Zdravice velvyslance České republiky v Německu T. J. Podivínského

Foto: T. Ehler