deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Bundestag
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český start-up Ackee vytvořil novou mobilní aplikaci pro Německý spolkový sněm

Česká vývojářská firma Ackee v roce 2018 zvítězila v celoevropském výběrovém řízení na dodávku mobilní aplikace pro Německý spolkový sněm (Deutscher Bundestag). Aplikace uživatelům od 5.3.2019 umožňuje získání kompletního přehledu o veškerém dění v Německém spolkovém sněmu v reálném čase.
 

Předchozí verze aplikace z roku 2010, kterou si stáhlo na 850 000 uživatelů, již neodpovídala současným technologickým požadavkům. “Naším úkolem bylo vytvořit rychlejší, přehlednější a dostupnější aplikaci, která lidem zprostředkuje ověřené informace o politickém dění a umožní Bundestagu efektivněji komunikovat. Díky naší expertíze jsme tak mohli přispět k digitalizaci a větší transparenci státní správy," sdělil Josef Gattermayer, spoluzakladatel společnosti.

Díky zjednodušení informační hierarchie celé aplikace mohou uživatelé snadno vyhledávat informace o dění v Bundestagu a jeho členech, sledovat on-line přenosy ze zasedání a dostávat upozornění na živá vysílání. Získají tak kompletní přehled o veškerém dění v Německém spolkovém sněmu v reálném čase. Aplikace českých vývojářů tak podporuje německý Bundestag v jeho snaze o maximální transparentnost a boji proti fake news.

Firma Ackee byla založena v roce 2012 absolventy ČVUT v Praze. Mezi referenční klienty Ackee patří například Škoda Auto a.s., Audi AG, Zonky, Ethereum Foundation a Německý spolkový sněm. Kromě vývoje a designu mobilních aplikací se společnost zabývá také tvorbou webů, pomáhá digitalizovat firmy a zaměřuje se na nové technologie.

V Německu je firma Ackee velmi úspěšná a zúčastnila se akcí pořádaných Velvyslanectvím ČR v Berlíně (projektů na podporu ekonomické diplomacie - Český inovační festival Berlín 2016, technologická konference TechCrunch Disrupt Berlín 2018). V roce 2016 Ackee otevřela pobočku v Berlíně, je členem Asociace německého digitálního průmyslu (Bitkom). Ackee se zúčastní mezinárodního strojírenského veletrhu Hannover Messe, který se koná v termínu 1.-5.4.2019, hala 9, stánek A12/7. Více informací o firmě na https://www.ackee.cz.

Autor: Petr Jaroš, obchodně-ekonomický úsek, Velvyslanectví ČR v Německu