deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Czech-German Innovation Festival v Berlíně

Velvyslanectví České republiky v Berlíně ve spolupráci s Českým centrem Berlín a agenturou CzechInvest uspořádalo v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie dne 5.10.2021 v pořadí již 5. ročník Czech-German Innovation Festivalu. Hlavním tématem letošního ročníku byla nová mobilita – New Mobility.
 

Festival byl zahájen úvodním slovem velvyslance Tomáše Kafky. Následující program festivalu zahrnoval dvě panelové diskuse – „budoucí mobilita v evropských městech“ a „automobilová revoluce a pohony budoucnosti“.

CGIF

CGIF

 

V prvním panelu vystoupili odborníci na dopravní politiku, např. A. Scheinherr, náměstek promátora Prahy pro dopravu, M. Borecký, vedoucí strategie Dopravního podniku Prahy nebo D. Hesse za berlínský dopravní podnik BVG. Živé diskuse se týkaly probíhající technologické revoluce, která zásadně mění způsob, jakým přemýšlíme o přepravě osob a zboží: digitalizace, autonomní řízení, sdílení a především snaha o co největší šetrnost dopravy k životnímu prostředí. Samozřejmě se řešila i kardinální otázka, jak se Praha, Berlín a další evropská města dokáží vyrovnat s dnešními dopravními výzvami?

CGIF

CGIF

Druhý panel byl zaměřen především na technologické novinky, které nás v budoucnu čekají v oblasti dopravy. Vystoupili zde s prezentacemi zástupci firem Škoda Transportation Deutschland, Devinn a SmartPlan s prezentacemi o nových typech pohonů, ukládání elektrické energie a konceptu autonomní dopravy.

CGIF

CGIF

 

Vzhledem k trvajícím protipandemickým opatřením byla celá akce organizována jako hybridní, - počet účastníků v sále byl omezen na 30 a diskuse byla přenášena pomocí videopřenosu na YouTube a Facebook.

CGIF

CGIF


Autor: Ondřej Karas