deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Berlíně
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Incomingová mise na Designblok z Německa

 Vybrané české firmy, které se účastnily Designbloku  měly možnost představit zahraničním odborným novinářům nejenom své expozice na této mezinárodní přehlídce designu, ale přímo je vzít i do své výroby. Na letošní Designblok díky projektu ekonomické diplomacie jela i novinářka z prestižního německého magazínu DETAIL.
 

To, že české sklářské firmy patří mezi světovou špičku je známý fakt. Mezi nejlepší v oboru nepatří zdaleka jen technikou zpracování, ale i designem. Nejenom české sklářské firmy si v posledních dvou desetiletích vydobyly skvělé postavení ve světě designu a posbíraly řadu mezinárodních ocenění.  K těm nejlepším se mohou počítat i další české firmy, které se zabývají designovou produkcí – například české nábytkářské firmy mají ve světě také velmi dobrý zvuk a realizace po celé planetě.

Skupina novinářů z německy mluvících zemí a Francie přijela do ČR na program, který připravili v rámci Designbloku 2021 organizátoři akce spolu s Asociací českého průmyslového designu,  Ministerstvem zahraničních věcí a vybranými ambasádami včetně Zastupitelského úřadu ČR v Berlíně. Z Německa přijela novinářka zatupující prestižní magazín o architektuře a designu DETAIL. Kromě expozic a bohatého doprovodného programu měli novináři možnost nahlédnout do výroby vybraných českých designových firem.

Část novinářů tak navštívila firmy ve východní čísti Čech a na Moravě. Novinářky prošly s vedením firem výrobu ve dvou oceňovaných českých sklárnách, které vytváří interiérová svítidla – Bomma ve Světlé nad Sázavou a Brokis v Jenštějně. Novinářská skupina zavítala také do světoznámé továrny ohýbaného nábytku TON, kde měly novinářky možnost zkusit si na vlastní kůži, jak se ohýbá ikonická židle číslo 14, kterou má firma v logu. V TONu se novinářkám věnoval Alexander Gufler, kreativní ředitel firmy a oceňovaný designér.  Novinářky se mohly také seznámit s výrobou i portfoliem firmy, zaměřujících mobiliář pro veřejné prostory mmcité a s Egoé, které se zase zabývá venkovním nábytkem, ale také designem lyží či realizacemi pro dopravní infrastrukturu.

Brokis

Brokis