deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Jednání ministrů dopravy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jednání ministra dopravy D. Ťoka se spolkovým ministrem dopravy a digitální infrastruktury A. Scheuerem

Dne 17.7.2018 proběhlo v Berlíně jednání  ministra dopravy D. Ťoka se spolkovým ministrem dopravy a digitální infrastruktury A. Scheuerem. Na závěr jednání pozval ministr Ťok německý protějšek na pracovní návštěvu Prahy.

Ministr dopravy D. Ťok navštívil jako první ministr české vlády po získání důvěry Berlín, kde jednal se svým protějškem, spolkovým ministrem dopravy a digitální infrastruktury A. Scheuerem.

Předmětem jednání byly otázky dopravního spojení mezi ČR a SRN, a to v oblasti dopravy železniční, silniční a vodní. Oba ministři dále diskutovali stav projednávání balíčku mobility, kandidaturu ČR na pořádání Světového silničního kongresu PIARC v roce 2023 a zabývali se možnostmi spolupráce v oblasti autonomního řízení.

V rámci vysokorychlostní železniční trati mezi Prahou a Drážďany oba ministři konstatovali, že tento projekt železničního spojení svým významem představuje projekt evropského významu a dohodli se na jeho společné podpoře s cílem získat pro něj financování nejen jako evropského, ale i přeshraničního dopravního projektu. Obě strany se dohodly na nutnosti sjednání česko-německé mezistátní smlouvy o zřízení tohoto spojení. 

V rámci splavnosti Labe ministr Ťok ocenil přijetí Celkového konceptu Labe na německé straně a informoval, že česká strana pro splavnění Labe počítá s výstavbou dvou plavebních stupňů.

Autor: Petr Jaroš, obchodně-ekonomický úsek, Velvyslanectví České republiky v Německu

 

Jednání ministrů dopravy ČR a SRN