deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní veletrh Internationale Grüne Woche 2018

Ve dnech 19. - 28. ledna 2018 proběhne v Berlíně 83. ročník mezinárodního potravinářského, zemědělského a zahradnického veletrhu Internationale Grüne Woche (IGW). Partnerskou zemí se pro rok 2018 stalo Bulharsko. V minulém roce to bylo Maďarsko, v roce 2016 Maroko, Česká republika byla partnerskou zemí v roce 2005.

V roce 2018 se bude expozice České republiky pod záštitou Ministerstva zemědělství nacházet jako v loňském roce v hale č. 8.2. Za účasti ministra zemědělství ČR, pana Jiřího Milka, a dalších členů delegace proběhne v pátek 19. ledna 2018 slavnostní otevření české expozice. 

Na veletrhu se v letošním roce prezentuje 15 českých firem, více informací o zastoupení českých firem najdete na oficiálním webu IGW 2018 http://www.virtualmarket.gruenewoche.de/de/suche?&country[0]=593979

Seznam vystavovatelů najdete zde:

BUDĚJOVICKÝ BUDVAR, n. p.

Web: www.budvar.cz

Pivovar Budějovický Budvar, n. p. je dlouhodobě jedním z nejúspěšnějších potravinářských podniků v České republice. Téměř polovinu produkce vyváží do více než 70 zemí všech světadílů. V roce 2014 vystavil Budějovický Budvar 1 457 000 hektolitrů piva. Novodobá historie pivovaru se datuje od roku 1967, kdy Ministerstvo zemědělství České republiky založilo národní podnik Budějovický Budvar jako přímého nástupce Českého akciového pivovaru, který vařil pivo v Českých Budějovicích již od roku 1895. Budějovický Budvar je majitelem cenného duševního vlastnictví v podobě více než 380 ochranných známek registrovaných ve 101 zemích světa. Mezi nejznámější patří Budweiser, Budvar, Budweiser Budvar, Bud, Budějovický Budvar a Czechvar.

EFKO CZ, s.r.o.

Web: www.efkocz.cz

Společnost efko cz s.r.o. je výrobcem sterilované a chlazené zeleniny. Sídlí ve Veselí nad Lužnicí, kde vybudovala moderní výrobní závod, sklady a má i administrativní centrum. Každoročně modernizuje své technologie, vyvíjí nové výrobky a dodává na trh chutné potraviny ve špičkové kvalitě. Přednostně zpracovává zeleninu od tuzemských pěstitelů, s nimiž dlouhodobě spolupracuje při výběru odrůd, zlepšování pěstebních postupů a sklizní. Společnost efko cz s.r.o. se zaměřuje i na export a to zejména do Rakouska a Německa.

INDIANA s.r.o.

Web: www.jerky.at

Firma se specializuje na výrobu sušeného masa. Po celém světě má sušené maso mnoho příznivců, především mezi sportovci všeho druhu (cyklisté, horolezci, turisté), mezi lidmi žijícími zdravým životním stylem. Na trh je dodáváno sušené maso vepřové, hovězí, krůtí, kuřecí i tuňák.

Sušené maso jerky bylo uvedeno na trh po důkladném průzkumu, co na trzích EU a zemích východní Evropy chybí. Pro výrobu byl zvolen závod, který splňuje nejpřísnější hygienické normy, jako jeden z prvních byl schválen pro vývoz do EU, a v současnosti je to jediný závod certifikovaný pro vývoz do USA, Maso Planá a.s. Výrobce je držitelem mnoha certifikátů kvality.

Ing. PAVEL CVRČEK

Web: http://www.rakytnik.eu/

Rodinná firma zaměřující se hlavně na zpracování rakytníku, který je známý svými léčivými účinky. Kromě rakytníku firma zpracovává i další ovoce jako jsou brusinky, borůvky, maliny, ostružiny, rybíz a další.

PRECIMAT s.r.o.

Web: http://www.trdelniky.net/

Firma se zabývá výrobou trdelníků různých příchutí. Výroba trdelníků má dlouholetou tradici v několika zemích světa. Firma se prezentuje na výstavách a veletrzích a na řadě kulturních akcí a slavnostech.

RUDOLF JELÍNEK, a.s.

Web: www.rjelinek.cz

Firma byla založena v roce 1894, patří mezi nejvýznamnější producenty ovocných destilátů ve střední Evropě a je známá zejména výrobou slivovice. Sortiment tvoří řada ovocné destiláty (hruškovice, třešňovice, meruňkovice, jablkovice), tradiční borovička (destilát z jalovce), ochucená plum vodka, bylinné a ovocné likéry, griotka a brandy. Mezinárodní známost získala firma díky výrobě kosher bílé a zlaté slivovice, kterou exportuje především do USA, Kanady, Izraele, JAR, Austrálie a na Nový Zéland. Kosher výroba probíhá na základě certifikátu od Orthodox Union, New York.

"AGRO-LA", spol. s r.o.

Web: www.jogurtyveskle.cz

Společnost "AGRO-LA" začala jogurty bez příchuti vyrábět již v roce 1993. Postupem času se do jogurtů začaly přidávat i džemy a ovoce. Tím byl vytvořen sortiment jogurtů ovocných příchutí, který se s malými obměnami vyrábí dodnes. Díky modernizaci bylo možné uvést v roce 2012 nové zakysané produkty, Jihočeský zákys.

CORAX Trading s.r.o.

Web: www.jihoceskejerky.cz

Společnost CORAX Trading, s.r.o. vyrábí pod obchodním názvem Jihočeské Jerky sušené maso jerky. Sortiment je tvořen sušenými zauzenými páskami hovězího, vepřového, kapřího
a zvěřinového masa. Suroviny, ze kterých je jerky vyráběno, jsou od lokálních dodavatelů.

COOC FOOD s.r.o. – Koláčkova pekárna

Web: www.zitnychleb.cz

Rodinná pekárna specializující se na zpracování žitné mouky vznikla počátkem roku 2015. Tradičním způsobem, třístupňovým vedením kvásku, peče 11 druhů 100% žitného chleba. Vedle chlebů nabízí z celozrnné žitné mouky i sladké pečivo, jako jsou například muffiny nebo v roce 2016 oceněný Celozrnný koláč se sezónním ovocem. Výrobky jsou prodávány pod obchodní značkou Koláčkova pekárna.

FABIO PRODUKT spol. s r.o.

Web: www.fabioprodukt.cz

FABIO PRODUKT spol. s r.o. je výrobcem rostlinných olejů v České republice. Mezi jejich značky patří například Manka – řepkový olej, Slunka – slunečnicový olej, Olivie – olivový extra virgin olej, a další. Při výrobě je kladen důraz zejména na kvalitu a šetrné zpracování.

MARCEL GREGOR

Web: marcel.gregor@seznam.cz

Včelař Marcel Gregor včelaří od roku 2005. Včelaří v moderních úlech na pomezí Polabí a Žďárských vrchů se 60 včelstvy. Med a včelí produkty zpracovává ve k tomu schválené provozovně, která byla kolaudována v roce 2012. Kromě svého medu zpracovává i med od blízkých včelařů. 

PEKÁRNA KRÁL s.r.o.

Web: www.pekarnakral.cz

Pekárna Král se specializuje na výrobu různých druhů tyčinek – z celozrnné mouky, italské grissini, opavské s příchutí sýru a další. Pekárna Král je držitelem certifikátu jakosti ISO 9001:2000, rovněž v roce 2004 výrobek „Graham tyčinky“ získal ocenění značkou Czech Made.

PIVOVAR BIZON

Web: www.ubizona.eu

Pivovar Bizon vznikl jako restaurační pivovar v roce 2011 v Čižicích, 12 km jižně od Plzně. Svojí velikostí a objemem produkce se Pivovar Bizon řadí mezi řemeslné minipivovary. V obvykle široké nabídce jsou jak klasická piva českého typu, tak i výborná svrchně kvašená piva typu Ale.

SVOBODA – VÝROBA DOMÁCÍCH KNEDLÍKŮ s.r.o.

Web: www.knedlik.cz

Společnost SVOBODA - výroba domácích knedlíků se již od roku 1993 specializuje výhradně na výrobu a distribuci domácího knedlíku v různých modifikacích. Výrobky jsou vyráběny dle tradičních receptů a z českých surovin. Široký sortiment výrobků je tvořen různými druhy kynutých knedlíků, ovocných knedlíků, bramborových knedlíků, speciálních knedlíků jakož i různými druhy těst.

ŽATECKÝ PIVOVAR, spol. s r.o.

Web: www.zateckypivovar.cz

Žatecký pivovar má již dlouholetou tradici v Ústeckém kraji a stále pokračuje v tradici výroby českého piva typu světlého ležáku, stejně jak se tato technologie ustálila od druhé poloviny devatenáctého století. Trvá přitom na použití pouze tří základních surovin: vody, sladu a chmele. Žatecký pivovar produkuje kromě tradičního světlého ležáku i pivní speciály a pivo bez lepku.

Autor: Tereza Petráňová, OEÚ