deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Messe Berlin GmbH
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní veletrh Internationale Grüne Woche se koná letos pouze online

(Archivní článek, platnost skončena 03.06.2021 / 11:30.)

Největší potravinářský veletrh Internationale Grüne Woche (IGW), který každoročně navštíví statisíce návštěvníků z celého světa, se v letošním roce vzhledem ke koronavirové pandemii po celém světě bude konat pouze online ve dnech 20. – 21. ledna 2021.

Původně pořadatelé plánovali koncept IGW pouze jako B2B veletrh pro odborníky, nicméně podzim 2020 ukázal, že bude snadnější celý veletrh koncipovat jako digitální. Ve dvou dnech se zájemci mohou kdykoliv připojit k  16 odborným podiím, hlavní záštitu nad celým programem převzala spolková ministryně zemědělství a výživy Julia Klöckner.

Pod heslem „Rooting for Tomorrow“ se vše bude točit kolem aktuálních témat v zemědělství, potravinářství a zahradnictví. Spolkové ministerstvo zemědělství a výživy (BMEL) nabízí virtuální platformu pro diskuzi na téma „Digitální zemědělství – lze všechno řešit pouze digitálně?“ a jaké příležitosti přináší aktuální situace pro rozvoj venkovských oblastí. Rozvoj venkova je dlouhodobým prioritním tématem BMEL.

Součástí IGW bude i tradiční summit Global Forum for Food and Agriculture (GFFA), který proběhne v termínu od 18. do 22. ledna 2021 také v online podobě. Diskuzní fóra a digitální diskuze pro cca 2000 účastníků z oblasti politiky, obchodu, vědy a občanské společnosti na téma „Jak nakrmíme svět“ se otevřou 21. ledna 2021. Registrace není nutná, stačí se připojit k online streamu https://www.gffa-berlin.de/live-streaming/