deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Na veletrhu dopravní techniky InnoTrans v Berlíně se představilo 82 českých firem

Ve dnech 18. - 21.9. 2018 se na berlínském výstavišti konal veletrh dopravní techniky InnoTrans. Česká republika byla zastoupena 82 firmami, a to jak formou oficiální účasti pod hlavičkou Ministerstva průmyslu a obchodu, tak individuálně vystavujícími firmami.
 

Veletrh InnoTrans je nejvýznamnější světovou veletržní akcí v oblasti kolejové techniky, která se koná každé dva roky na berlínském výstavišti. Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních 3 062 vystavovatelů z 61 zemí. Akce přilákala 160 tisíc odborných návštěvníků ze 110 zemí. 

Česká republika byla na InnoTransu 2018 zastoupena oficiální účastí pod hlavičkou Ministerstva průmyslu a obchodu, kde se prezentovaly následující subjekty: ACRI, Acer Voltage s.r.o., AV R&D, s.r.o., Kapsch CarrierCom s.r.o., LA Composite, s.r.o., Lokel s.r.o., Rostex Vyškov, s.r.o., SKD Trade, a.s., Starmon s.r.o., SVÚM a.s., T-CZ, a.s., VZÚ Plzeň s.r.o., VÚKV a.s., Walbo Railway s.r.o.

Individuálně pak na veletrhu InnoTrans vystavovalo dalších 68 firem, čímž celkový počet vystavujících českých subjektů dosáhl 82 a překonal tak počet českých účastníků z roku 2016, který činil 79. Seznam českých vystavovatelů je možno nalézt zde.

Slavnostní otevření české expozice proběhlo dne 18.9.2018. Akci zahájil T. J. Podivínský, velvyslanec České republiky v Německu, který ocenil vysoký podíl produkce českého železničního průmyslu směřující na vývoz a představil úspěchy českých firem na německém trhu. Dále zdůraznil význam modernizace a rozvoje železničních koridorů spojujících ČR s Německem, které patří mezi nejdůležitější priority české vlády. Velvyslanec nabídl podporu českým firmám ze strany Velvyslanectví České republiky v Berlíně při vstupu a působení na německém trhu.

Dále v rámci slavnostního otevření expozice vystoupili T. Čoček, náměstek ministra dopravy ČR; J. Svoboda, generální ředitel SŽDC; M. Kupec, předseda představenstva ČD; M. Kolovratník, poslanec P ČR, místopředseda Hospodářského výboru a dozorčí rady SFDI; sen. F. Bradáč, předseda Podvýboru pro energetiku a dopravu Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu.

Příští ročník veletrhu InnoTrans se na berlínském výstavišti uskuteční v termínu 22.-25.9.2020.     

Autor: Petr Jaroš, obchodně-ekonomický úsek Velvyslanectví České republiky v Berlíně

 

Projev velvyslance T.J. Podivínského

 

Oficiální expozice České republiky na veletrhu InnoTrans