deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Početná česká účast na mezinárodním veletrhu Power-Gen Europe v Kolíně nad Rýnem

Dvanáct českých firem, agentura CzechTrade a Velvyslanectví České republiky se představily na tomto významném mezinárodním veletrhu. V sektoru energetiky patří ČR k významným evropským hráčům, a to jak ve výrobě, tak v oblasti technologií a výzkumu.

V Kolíně nad Rýnem ve dnech 27.-29.6.2017 proběhl jubilejní 25. ročník veletrhu Power-Gen Europe.  Zúčastnilo se jej více než 400 vystavovatelů z 30 zemí. ČR byla na veletrhu zastoupena na více úrovních. Na oficiální expozici ČR pod hlavičkou agentury CzechTrade se představily společnosti Crea Hydro&Energy, Ette s.r.o., Fans a.s., IBC Praha a Strojírny Brno. Další české firmy vystavovaly  individuálně: Armaturka Vranová Lhota, Brentwood Eutrope s.r.o., GTW Bearings s.r.o., Prague Castings Services a.s., RT Steel s.r.o., Sanborn a.s., ŽĎAS a.s. ČR byla dále zastoupena prostřednictvím tzv. diplomatické uličky stánkem Velvyslanectví ČR v Berlíně.

Letošní ročník Power-Gen Europe zahrnoval vedle veletržní části řadu odborných konferencí, kulatých stolů a workshopů na aktuální témata v oblasti energetiky - digitalizace, kybernetická bezpečnost, financování projektů, inovace v energetice, nové technologie, OZE, skladování energie apod. Odborný program byl doplněn prezentacemi obchodních a investičních příležitostí ve vybraných zemích (Rakousko, Korea, Velká Británie, ČR).

V červnu 2018 se veletrh Power-Gen Europe nově představí ve Vídni pod názvem Electrify Europe.

Autor: P. Jaroš, 1. tajemník, Velvyslanectví České republiky v SRN