deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Profimedia
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka na konferenci "Německo – Váš obchodní partner" (17. 5. 2018 na MZV ČR)

(Archivní článek, platnost skončena 20.05.2018.)

Srdečně Vás zveme na Exportní konferenci Ministerstva zahraničních věcí a agentury CzechTrade zaměřenou na praktické informace pro zájemce o německý trh. Konference se koná 17. května 2018 v prostorách Ministerstva zahraničích věcí ČR. 

Česko-německý zahraniční obchod  potvrdil dynamiku vývoje obou ekonomik i světového obchodu a loni vzrostl po osmé v řadě. Česká republika zůstává pro Německo 10. nejvýznamnějším obchodním partnerem s objemem zahraničního obchodu ve výši 87,9 mld. eur, 12. nejdůležitější exportní destinací a loni se posunula na 7. nejdůležitější zdrojovou importní zemi. Český export do SRN dosáhl loni 46,3 mld. eur a Německo se tak podílí 1/3 na českém vývozu. 

Pro roky 2018-2019 očekáváme další růst německé ekonomiky i vzájemného obchodu. Příležitosti pro české firmy porostou i díky prohlubujícímu se nedostatku kvalifikovaných pracovníků i výrobních kapacit v SRN. Německo je pro řadu firem prvním zahraničním trhem, pro řadu exportérů ale i pomyslnou "bránou do světa" - zhruba 1/3 - 1/2 českých vývozů je odsud dále exportována do třetích zemí. Proto jsme pro Vás připravili konferenci na vysoké úrovni.

Konference jerozdělená do tematických bloků nabídne účastníkům aktuální informace pro české firmy a exportéry, informace o exportních příležitostech, praktické rady jak se prosadit na německém trhu i individuální konzultace s přednášejícími.

Na konferenci vystoupí mj.

Martin Tlapa - náměstek ministra zahraničních věcí pro ekonomickou diplomacii

Radomil Doležal – generální ředitel CzechTrade

Tomáš Jan Podivínský – velvyslanec ČR v Německu

Karel Havlíček - předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Adam Jareš -  ředitel německého zastoupení CzechTrade v Düsseldorfu

Tomáš Ehler - vedoucí obchodně-ekonomického úseku Velvyslanectví ČR v Berlíně

Podrobný program konference i přihlášku najdete zde.

Těšíme se na setkání s Vámi!

Autor: Tereza Petráňová, obchodně-ekonomický úsek; Tomáš Ehler, obchodní rada, Velvyslanectvím České republiky v SRN