deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Příležitosti na českém trhu představeny špičkám východoněmeckého hospodářství

Ve dnech 20. – 21. října 2016 se v letovisku Bad Saarow uskutečnila konference Ostdeutsches Wirtschaftsforum, které se zúčastnilo na 120 špiček východoněmeckých firem a hospodářských svazů. Fórum, na kterém vystoupili mj. spolkový ministr hospodářství a energetiky vicekancléř S. Gabriel, spolková ministryně pro vzdělání a výzkum Prof. J. Wanka či většina zemských ministerských předsedů nových spolkových zemí, neskrývá ambici stát se „východoněmeckým Davosem“.

Účastníci fóra hledali odpovědi na neuspokojivý vývoj konvergence a strukturální problémy východoněmecké ekonomiky, mj. rozdrobenost a nedostatek velkých podniků, odliv kvalifikovaných pracovní sil či nízkou míru expozice k zahraničnímu obchodu.

V rámci bloku k internacionalizaci východoněmecké ekonomiky byli pozváni obchodní radové Ruské federace, ČR, Maďarska a Slovenska, aby zhodnotili region z pohledu zahraničních firem a představili investiční a obchodní příležitosti svých zemí pro německé firmy.

Ve vztahu k ČR byly představeny pobídky pro investory a strategické zóny a možnosti dodávek pro německé firmy a akcentována zejm. vysoká úroveň vědy a výzkumu, potenciál českého aplikovaného výzkumu a proces digitalizace průmyslu (Průmysl 4.0), který stojí v popředí česko-německé technologické spolupráce.

Diskuse s obchodními rady (Copyright „W+M/Ralf Succo“)

Diskuse s obchodními rady (Copyright „W+M/Ralf Succo“)

Autor: Tomáš Ehler, obchodní rada, Velvyslanectví České republiky v SRN