deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Rozvojová spolupráce na veletrhu Medica 2022 v Düsseldorfu

Ve společné expozici českých firem na veletrhu Medica 2022 v Düsseldorfu se představily české firmy v oboru výroby zdravotnických technologií. Díky projektu ekonomické diplomacie se jednalo i o možnostech zapojení českých firem do zahraniční rozvojové pomoci především na Ukrajině a to ve spolupráci s německou rozvojovou agenturou GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit). 
 

V Düsseldofu proběhl v listopadu 2022 nejvýznamnější veletrh v oboru zdravotnických technologií v Evropě Medica. Po covidové pandemii se veletržní business opět zvedá a výjimkou není právě obor zdravotnických technologií. Ne veletrhu Medica byl v letošním roce tradiční stánek Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků (AVDZP), který podpořilo Ministerstvo průmyslu a obchodu. V rámci veletrhu zorganizoval Zastupitelský úřad ČR Berlíně projekt ekonomické diplomacie, který umožnil navázání kontaktů českých firem do zahraniční rozvojové spolupráce, konkrétně s německou rozvojovou agenturou GIZ. Tématem byla hledání synergií projektů ČR a Spolkové republiky Německo a to především německých programů na podporu nemocnic na Ukrajině.

Během veletrhu byla kromě toho na společné expozici AVDZP také odprezentována česká 3D nemocnice – tedy prezentace českých řešení ve zdravotnictví pro hlavičkou AVDZP. Tento projekt vzniknul díky podpoře České rozvojové agentury a jeho cílem je především poskytnout v cílových zemích rozvojové spolupráce přehled o možnostech dodávek komplexních českých řešení.