deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní otevření dálnice D8

Dne 17.12.2016 došlo ke slavnostnímu otevření posledního úseku dálnice D8. Česká republika tak získala druhé přímé dálniční spojení s Německem.
 

Dne 17.12.2016 došlo ke slavnostnímu otevření posledního úseku dálnice D8 mezi Lovosicemi a Řehlovicemi. Slavnostního zahájení se zúčastnili významní hosté v čele s prezidentem České republiky Milošem Zemanem, ministrem financí Andrejem Babišem, ministrem dopravy Danem Ťokem a hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeničkem. Za Velvyslanectví ČR v Berlíně se slavnostního otevření zúčastnil velvyslanec Tomáš Jan Podivínský. Za německou stranu se zúčastnil předseda vlády Svobodného státu Sasko Stanislaw Tillich a saský ministr hospodářství, práce a dopravy Martin Dulig.

Dálnice D8 je významnou dopravní tepnou zajišťující mezinárodní dopravní spojení Prahy se Saskem a Berlínem. Dálnice je využívána tranzitní dopravou směřující z jihovýchodní Evropy do východního a severního Německa a rovněž pro příjezd do německých přístavů na pobřeží Baltského moře.

Slavnostní otevření dálnice D8

Slavnostní otevření dálnice D8

 

Dálnice D8

Dálnice D8