deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ITB Berlín 2019
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast České republiky na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu ITB v Berlíně

Největší mezinárodní veletrh cestovního ruchu ITB Berlín proběhl ve dnech 6. - 9. března 2019 v prostorách výstaviště Messe Berlin. Mezi více než 10 000 vystavovateli ze 181 zemí světa rozmístěných ve 26 halách opět nechyběla Česká republika.

Veletrh ITB Berlín je nejvýznamnějším veletrhem cestovního ruchu, kterého se Česká republika účastní. První tři dny veletrhu určené pro odbornou veřejnost navštívilo veletržní haly 113 500 návštěvníků, během víkendových dnů určených i pro širokou veřejnost to bylo dalších téměř 50 000. Veletrh ITB tak i v letošním roce potvrdil svou stěžejní roli na veletržním poli.

Česká národní expozice je zde proto největší ze všech expozic připravených v letošním roce agenturou CzechTourism. Na více než 300 m2 se představilo 29 komerčních i nekomerčních subjektů - zástupců většiny českých i moravských regionů, hotelů, cestovních kanceláří i lázeňských subjektů. Poprvé byla v tomto rozsahu představena také nová veletržní expozice České republiky, kterou mají návštěvníci možnost vidět od ledna letošního roku na vybraných akcích.