deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast České republiky na mezinárodním strojírenském veletrhu v Hannoveru

V Hannoveru se ve dnech 1.-5.4.2019 uskutečnil další ročník největšího strojírenského veletrhu na světě. Letošním ústředním tématem veletrhu se stal „Integrovaný průmysl - Průmyslová inteligence“. Partnerskou zemí bylo Švédsko, ČR byla na veletrhu zastoupena 47 společnostmi, z nichž 9 se prezentovalo na společném stánku zastřešeném agenturou CzechTrade.

V letošním roce byl veletrh zaměřen na „Integrovaný průmysl - Průmyslová inteligence“, v jehož rámci byla projednávána témata jako umělá inteligence v průmyslu a robotice, využití sítě 5G pro průmyslové aplikace, strojové učení, dopady digitalizace na pracovní trh v oblasti průmyslu apod.

Veletrh Hannover Messe je označován za největší strojírenský veletrh na světě. Letos se jej zúčastnilo 215 tis. návštěvníků, z čehož bylo 40 % zahraničních. Na veletrhu se prezentovalo na 6 500 vystavovatelů, 60 % z nich pocházelo ze 75 zemí. Partnerskou zemí bylo Švédsko.

Za ČR se veletrhu zúčastnilo 47 firem, z nichž 9 se prezentovalo na společném stánku zastřešeném agenturou CzechTrade -COMTES FHT a.s., Dinel s.r.o., HTP s.r.o., J. Jindra s.r.o., Klastr Mechatronika z.s., MS ProTech s.r.o., NOVEX Bohemia s.r.o., SOPHIA, jazykové služby s.r.o., STARMANS electronics, s.r.o.

Zvláštní výstavní hala byla věnována technologickým start-upovým firmám. ČR zde zastupovala  společnost Neuron Soundware, dále se zde představila berlínská pobočka úspěšného českého start-upu Ackee.

Příští ročník Hannover Messe se uskuteční v termínu 20.-24.4.2020, jeho partnerskou zemí bude Indonésie.

 

 

 

Autor: Petr Jaroš, obchodně-ekonomický úsek, Velvyslanectví České republiky v SRN