deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast českých firem na veletrhu Zuliefermesse v Lipsku

Ve dnech 5.-8.2.2019 se v Lipsku konala dvojice průmyslových veletrhů Zuliefermesse a Intec, na kterých se představila Česká republika formou oficiální účasti pod hlavičkou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Oba lipské veletrhy představují platformu pro setkání zástupců subdodavatelů a výrobců strojírenské techniky v oblasti zpracování kovů. Těžištěm letošního ročníku byly dopady digitalizace průmyslu a nových technologií na subdodavatelský průmysl.

Letošního ročníku veletrhu průmyslových subdodávek Zuliefermesse na oficiální expozici ČR o ploše 140 m2 představily následující české firmy a sdružení: Antejas Steel s.r.o.; ČZ a.s.; DRUPOL, výrobní družstvo; Hanhart Morkovice s.r.o.; INPROMA, spol. s r.o.; KDYNIUM a.s.; LABTECH s.r.o.; Seaborne Plastics s.r.o.; Spojené slévárny, spol. s.r.o.; Svaz sléváren ČR; TITAN-Multiplast, s.r.o.; TOKOZ a. s.; VMV, spol. s r.o.

Paralelně probíhajícího veletrhu Intec, který se zaměřuje na obráběcí stroje, výrobní a automatizační techniku, se zúčastnily individuálně vystavující české firmy Bomar spol. s.r.o.; Fermat Machine Tool s.r.o.; Neskan s. r. o.; PILOUS-pásové pily, spol. s.r.o. a TDZ Turn s.r.o. 

V rámci veletrhu se konala řada doprovodných akcí, ke kterým patřilo Fórum 4 zemí 4.0 – Sasko-Polsko-ČR-Rumunsko uspořádané Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou v Praze. Fórum se zaměřilo na aktuální témata - Průmysl 4.0, digitalizaci průmyslu a nové technologie.

Veletrhů Zuliefemesse a Intec se zúčastnilo 1 324 firem z 31 zemí, navštívilo je 24 400 odborných návštěvníků z 41 zemí. Příští ročník se uskuteční v termínu 2.-5.3.2021.

Oficiální účast ČR na veletrhu Zuliefermesse v Lipsku

Autor: P. Jaroš, obchodně-ekonomický úsek, Velvyslanectví ČR v Německu