deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec T.Kafka prezentoval česko-německou hospodářskou spolupráci na 25. Osteuropa-Salonu

(Archivní článek, platnost skončena 01.04.2022 / 23:00.)

Velvyslanec Tomáš Kafka se v úterý 20.dubna zúčastnil jubilejního 25. debatního klubu Osteuropa-Salon, který organizují hospodářský svaz Ost-Ausschuss der Deutschen Wirtschaft e.V. a Commerzbank AG. Akce se konala ve virtuální podobě a zúčastnilo se jí kolem padesáti hostů, převážně zástupců velkých firem a podnikatelských svazů.

Velvyslanec v úvodním proslovu zdůraznil mimořádnou propojenost české a německé ekonomiky a podtrhl, že hlavní společnou výzvou v příštích letech bude přizpůsobení se globálním trendům jako jsou dekarbonizace a digitalizace. Obojí bude definovat Life Style 21. století. Velvyslanec Kafka také uvedl, že Česká republika plně podporuje mezinárodní klimatické závazky, nicméně jejich naplňování musí být realistické a zohledňovat odlišnosti ve struktuře průmyslu a energetického mixu jednotlivých států.

Mezi dalšími řečníky byli např. Bernard Bauer, předseda Česko-německé obchodní a průmyslové komory v Praze a Michael Krüger, generální ředitel Commerzbank v České republice.

 

Autor: Ondřej Karas, obchodní rada