deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CzechTourism
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Západočeský lázeňský trojúhelník se představil v Berlíně

Poté, co v loňském roce Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a Karlovy Vary rozšířily seznam tuzemských památek zapsaných na prestižním listu UNESCO, se tento unikátní lázeňský trojúhelník představil německému odbornému publiku.
 

Dne 14. září 2022 se šest zástupců českých lázeňských subjektů z Karlových Varů, Mariánských Lázní a Františkových Lázní představilo německému publiku v Berlíně formou prezentací a následného miniveletrhu a společenského večera.

Karlovy Vary v Berlíně

Karlovy Vary v Berlíně

České lázně mají v Německu dlouhodobě vynikající renomé. A po pandemii covid-19 obliba českých lázeňských měst stabilně stoupá.

Karlovy Vary v Berlíně

Karlovy Vary v Berlíně

Velvyslanectví České republiky v Berlíně spolu se zastoupením agentury CzechTourism v Německu a městem Karlovy Vary se rozhodly podpořit západočeský lázeňský trojúhelník jako výjimečnou destinaci v rámci projektu UNESCO: Great Spa Towns of Europe. V rámci večera a miniveletrhu se představily následující subjekty: Hotel Astoria Karlovy Vary, Hotel Imperial Karlovy Vary,  Hotel Spa Ensana Mariánské Lázně, Lázně Jáchymov,  Lázně Františkovy Lázně a Hotel Loket.    

Karlovy Vary v Berlíně

Karlovy Vary v Berlíně

 

V rámci večera se české lázeňské subjekty představily zhruba 150 člennému odbornému publiku z řad novinářů a cestovních kanceláří a agentur. Lázeňské domy také věnovaly 5 wellness a lázeňských poukazů do tomboly, která byla zpříjemněním celého večera.

Akce proběhla v rámci realizace projektů na podporu ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí České republiky.