deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zemské agentury na podporu investic a obchodu (přehled a shrnutí hlavních služeb)

Zemské agentury na podporu investic a obchodu, které zřizují zemské vlády jednotlivých spolkových zemí (příp. dalšími podílníky bývají hospodářské komory, zemské investiční banky či další agentury), nabízejí řadu služeb (ve většině případů zdarma), které usnadní českým investorům a podnikům vstup na německý trh. Jedná se zejména o poradenství v případě zřizování pobočky či akvizice (administrativní postup a kontakty na instituce a právní kanceláře, nemovitosti, financování a daně, pracovní síla, dotační a pobídkové programy aj.) či zprostředkování informací o trhu a obchodních partnerech. Zemské agentury jsou zpravidla zapojeny do lokálních průmyslových klastrů a spolupracují s významnými výzkumnými institucemi.
 

Např. berlínská agentura Berlin Partner GmbH nabízí balíček pro příchozí firmy, který zahrnuje kancelář, byt a souhrnné poradenství, a to za 4 500 € (brutto) na 3 měsíce.

Zahraniční pobočky českých firem mohou využít dotované služby zemských agentur např. i v rámci podpory exportu či spolupráce ve VaVaI.

Využití služeb zemských agentur na podporu investic a obchodu českým subjektům doporučujeme. V případě zájmu zprostředkují ZÚ, GK a K českým firmám přímé kontakty do jednotlivých zemských agentur a příp. i iniciují a podpoří jednání s jejími zástupci.

 

V příloze uvádíme přehled šestnácti zemských agentur a stručné shrnutí jejich hlavních služeb.

přílohy

Zemské agentury_přehled 1 MB DOC (Word dokument) 30.9.2015

Zemské agentury_spolkové země 143 KB PDF (Acrobat dokument) 30.9.2015