deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Hledání obchodních partnerů - databáze zahraničního obchodu

Německé portály pro zahraniční obchod

GTAI - Germany Trade and Invest - http://www.gtai.de

Centrální server a rozdělovním pro obchod a investice v SRN.

iXPOS www.ixpos.de

iXPOS je centrálním informačním místem více 70 německých organizací poskytujících služby na podporu zahraničního obchodu. Mezi tyto organizace patří spolková i zemská ministerstva, hospodářské komory, průmyslové svazy, finanční instituce a další organizace hospodářského života. V SRN existuje velké množství programů a servisních nabídek na podporu zahraničního obchodu. Podílejí se na nich jak veřejné, tak i soukromé instituce na spolkové, zemské i komunální úrovni. Hlavním cíle ixpos je jednotlivé servisní nabídky soustřeďovat a třídit tak, aby zákazník rychle a jednoduše získal informace, které odpovídají jeho požadavkům. Portál spadá rovněž do kompetence Spolkového ministerstva hospodářství. Existuje pouze v německé verzi. Stránky iXPOS rovněž nabízejí přehled veletrhů a různých seminářů.

Handelsvertreter.de http://www.handelsvertreter.de/index.html

Jeden z nejpoužívanějších serverů v SRN pro hledání obchodních zástupců s více než 10 000 záznamy.

Deutsche Exportbank
www.deutsche-exportdatenbank.de
Databáze německých dodavatelů nabízí hledání podle názvu firmy nebo hledané komodity. Vyskytuje se ve 4 jazykových verzích: němčině, angličtině, španělštině a francouzštině.

Další německé portály pro hledání kooperačních partnerů
Podle odvětví


Automobilový průmysl
Verband der Automobilindustrie http://www.auto-cooperations.com/
Chemický průmysl
ChemCompas http://www.chemcompass.com/
Elektronika
ZVEI http://www.sachon-zvei-elektro-einkaufsfuehrer.de/cl/sid.php?
Inženýring
VDMA-e-market http://www.vdma-e-market.com/en
Komunikace a satelitní navigace
Best-in-Space http://www.best-in-space.com/
Optoelektronika
OptoIndex http://www.optoindex.de/ot/
Federace německých exportérů
BDEx http://www.bdexport.de/english

Podle regionů

Baden-Württenberg
http://www.bw-invest.de/eng/index_eng.aspx
Bayern
http://www.bayern-international.de/src/gateway_businesspartner_key_tec_onl_firmendb.php?path=/show
Sachsen
http://kwis.saxony.de/companies/
Nordrein-Westfalen
http://www.nrwinvest.com/nrwinvest/nrwinvest.nsf/name/IDHome-EN

České portály pro zahraniční obchod

www.export.cz

Tento portál nabízí informace o podpoře exportu. Export.cz provozuje Správa českých center. Naleznete zde mimo jiné kontakty na zahraniční subjekty zajímající se o spolupráci s českými podnikateli, poptávky a nabídky ze zahraničí, informace o službách a teritoriální informace o jednotlivých zemích.

www.businessinfo.cz

Hlavní služby na podporu zahraničního obchodu
Rubriky "Zahraniční obchod" - "Exportní příležitosti" Databáze obsahuje aktuální zahraniční poptávky ze všech zdrojů státní správy. Vyhledávání v databázi zahraničních poptávek je možné podle třídy celního sazebníku, podle jednotlivých oblastí, časového rozmezí a nechybí ani možnost vyhledávání podle klíčového slova. Každý týden se v databázi objeví několik desítek nových poptávek. "Kalendář akcí" obsahuje podrobný přehled domácích i zahraničních veletrhů, seminářů, konferencí či obchodních misí. Databáze nabízí rozsáhlé možnosti vyhledávání i dostatečně širokou bázi záznamů. V Kalendáři lze vyhledávat dle organizátora akce, dle zaměření (okruhu akce), podle data konání nebo na základě klíčových slov. Databáze "životních situací podnikatele" obsahuje příslušnými autoritami verifikované a průběžně aktualizované návody pro jednotlivé procesy životního cyklu podnikání. Návody jdou často napříč běžnými agendami úřadů a institucí. Najdete zde například průvodce založením různých forem živnosti, založením společnosti, zřízením ochranné známky či exportním pojištěním

http://www.b2bpoptavka.cz/

Databáze poptávek a veřejných zakázek. Každá poptávka obsahuje popis a kontaktní údaje. Poptávky a veřejné zakázky jsou přehledně zatříděny do jednotlivých oborů.


CzechTrade
www.czechtrade.cz
Rubrika "Exportní příležitosti" nebo pobočka Czechtrade v Düsseldorfu (www.czechtrade.cz/czechtrade-svet/evropa/nemecko/), která nabízí profesionální službu "vyhledávání obchodních partnerů".

CzechInvest
www.czechinvest.org