deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace o karanténě v Německu

(Archivní článek, platnost skončena 03.10.2020.)

Spolková republika Německo a jednotlivé spolkové země se dohodly na zrušení povinné karantény při vstupu na území Spolkové republiky Německo z jiného členského státu EU, státu schengenského prostoru a Velké Británie za předpokladu, že bude celkový počet nových případů nákazy v daném státě za posledních sedm dnů nižší než 50 případů na 100 000 obyvatel.

Pro všechny občany třetích států, kteří se po více než jednodenním pobytu v zahraničí vrací na místo svého trvalého bydliště v Německu, platí i nadále povinná dvoutýdenní karanténa. Podle nejnovějšího rozhodnutí nebude povinná karanténa při cestování ze třetích států platit, pokud bude přírůstek nově nakažených v daném státě tak mírný, že nebude nutné považovat všechny osoby cestující z tohoto státu za potenciálně nakažené.

Informujte se prosím na webových stránkách spolkové země, do níž se chystáte cestovat, zda příp. kdy došlo ke zrušení povinné karantény pro občany členských států EU a jaké předpisy platí pro občany třetích států.

Informace a zvláštní povolení mohou poskytnout rovněž úřady veřejného zdraví (Gesundheitsamt) v místě Vašeho pobytu v Německu. Svůj místně příslušný úřad veřejného zdraví naleznete zde.

Zde najdete předpisy spolkových zemí Sasko a Bavorsko týkající se povinné karantény (v německém jazyce).

Více informací naleznete na webové stránce Velvyslanectví SRN v Praze.