deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přechodné zavedení hraničních kontrol na hranicích Německa s ostatními státy schengenského prostoru z důvodu ochrany vrcholných představitelů států skupiny G7

Na základě informace Ministerstva vnitra SRN informujeme, že cestující překračující hranice s Německem musí od pondělí 13. června do 3. července 2022 počítat s hraničními kontrolami.

Z důvodu zvýšených bezpečnostních opatření kvůli setkání vrcholných představitelů států skupiny G7 v Elmau v Bavorsku, které se bude konat od 26. do 28. června 2022, zavedlo Ministerstvo vnitra SRN přechodně hraniční kontroly na vnitřních hranicích se sousedními státy schengenského prostoru, a to v časovém rozmezí od 13. června do 3. července 2022.

Hraniční kontroly budou časově a místně flexibilní, tj. nikoli plošné, probíhat budou z německé strany na pozemních, vzdušných, říčních a mořských hraničních přechodech s okolními státy. Kontroly mají zamezit vstupu osob, které by mohly páchat násilí, na německé území. Cestující musí proto v tomto časovém období počítat s možnými hraničními kontrolami.

Je možné, že dojte k určitému omezení provozu na hranicích, tato omezení by však měla být pouze v souvislosti s opatřeními nezbytnými pro zachování bezpečnosti. Cestující mají tak jako vždy při překročení hranice povinnost mít u sebe platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

Schengenský hraniční kodex umožňuje přechodné zavedení kontrol osob na vnitřních hranicích s ostatními státy schengenského prostoru, a to poté, co dotyčný stát o této skutečnosti výslovně informuje na evropské úrovni.