deutsch  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Edouard Rieben, Irena Valentová
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyní ČR ve Švýcarsku je Kateřina Fialková

Nová velvyslankyně ČR ve Švýcarsku Kateřina Fialková předala 5. září 2019 pověřovací listiny do rukou prezidenta Švýcarské konfederace Ueliho Maurera, čímž se oficiálně ujala své funkce.
 

Hlavní téma rozhovoru mezi prezidentem a velvyslankyní patřilo česko-švýcarským bilaterálním vztahům, které se tradičně těší výborné úrovni, a jejich dalšímu prohlubování v oblasti politického dialogu nebo vědy, výzkumu a inovací. Oba zástupci také hovořili o stávajícím vývoji ohledně sjednání Rámcové smlouvy mezi Švýcarskem a Evropskou unií nebo o nadcházejících parlamentních volbách ve Švýcarsku. Velvyslankyně také poděkovala Švýcarsku za přijetí československých uprchlíků po roce 1968.

Na slavnostní ceremoniál v bernském Bundeshausu - sídle vlády a parlamentu - doprovodili novou velvyslankyni její zástupkyně Irena Valentová, vedoucí konzulárního oddělení Vladimír Krňávek a vedoucí provozně-hospodářského úseku Alena Gorgol.

U příležitosti předání pověřovacích listin se v prostorách velvyslanectví následně konala číše vína pro diplomatický sbor a krajany.

Životopis velvyslankyně - Kateřina Fialková je také designovanou velvyslankyní ČR pro Lichtenštejnsko.

Galerie


Kateřina Fialková - předání pověřovacích listin 2019