deutsch  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Information und Kommunikation der Regierung, Vaduz
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kateřina Fialková akreditována velvyslankyní ČR pro Lichtenštejnsko

Kateřina Fialková, velvyslankyně ČR ve Švýcarské konfederaci, je zároveň novou a historicky třetí českou velvyslankyní akreditovanou pro Lichtenštejnské knížectví. Pověřovací listiny předala do rukou dědičného prince Aloise z Lichtenštejna 21. listopadu 2019 ve Vaduzu.
 

Hlavním tématem rozhovoru se stal současný stav česko-lichtenštejnských vztahů a jejich další prohlubování. Oba představitelé se shodli, že navzdory zděděné historické zátěži považují jejich dosavadní vývoj, tj. od navázání diplomatických vztahů v roce 2009, za konstruktivní a přínosný a mají zájem na hledání pozitivních témat pro spolupráci na bilaterální i mezinárodní úrovni.

Značný potenciál z tohoto pohledu tak představuje oblast vzdělávání, což potvrdila i návštěva lichtenštejnské ministryně vnitra, školství a životního prostředí Dominique Hasler v Praze ve dnech 14. a 15. listopadu 2019. Velvyslankyně hovořila s princem také o Fondech EHP a Norska, do kterých lichtenštejnská strana přispívá, a kde se nabízí další prostor pro nové bilaterální projekty, a to nejen ve vzdělávání, ale například i kultury.

Během své návštěvy ve Vaduzu se velvyslankyně setkala také s koordinátory Fondů EHP a Norska, a seznámila se i s činností společnosti Liechtenstein Languages, nabízející nové metody výuky jazyků.

Životopis velvyslankyně

Velvyslankyně ČR Kateřina Fialková ve Vaduzu

Velvyslankyně ČR Kateřina Fialková ve Vaduzu