deutsch  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Tomáš Hájek
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Světová vinařská soutěž Concours Mondial de Bruxelles zavítá na jižní Moravu

Jihomoravský kraj se v roce 2020 stane hostitelem 27. ročníku prestižní vinařské soutěže Concours  Mondial de Bruxelles. Ve švýcarském Aiglé, kde se letošní vinařské klání uskutečnilo, to v neděli 5. května 2019 za přítomnosti české delegace vedené hejtmanem Jihomoravského kraje Bohuslavem Šimkem oznámili pořadatelé soutěže. 
 

Za Velvyslanectví České republiky ve Švýcarsku poděkovala organizátorům letošní přehlídky Chargé d’Affaires Irena Valentová. Ta připomněla, že se česká a moravská vína pro svou kvalitu těší stále větší oblibě nejen doma, ale i v zahraničí, což dokazuje i fakt, že v loňském ročníku soutěže získala ČR 35 medailí.

Prezentaci ČR jako příští hostitelské země následně završila ochutnávka tradičních českých jídel, degustace speciálně pro tuto příležitost vybraných českých a moravských vín a poslech cimbálové muziky.

Příští klání se uskuteční v Brně ve dnech 30. dubna – 3. května 2020, a Jihomoravský kraj tak získá unikátní příležitost znovu představit ČR a jižní Moravu jako region s více než dvoutisíciletou tradicí produkce vína. Hlavními organizátory přehlídky se stane Národní vinařské centrum ve Valticích, partnery akce budou kromě zmíněného Jihomoravského kraje například Svaz vinařů ČR, Ministerstvo zemědělství ČR, Vinařský fond ČR, město Brno, Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava nebo Veletrhy Brno.

O soutěži Concours Mondial de Bruxelles:

Jedná se o jednu z nejprestižnějších a nejpřísnějších mezinárodních soutěží vín s dlouholetou tradicí, v jejímž rámci se třem stovkám mezinárodních hodnotitelů představuje zhruba 9 000 vzorků vín z desítek zemí světa.  Česká republika se tohoto klání účastní od samého počátku v roce 1994. V letošním roce zde soutěžilo 142 vín z Čech a Moravy, což je o 20 % více než v předchozím roce.

Galerie


Concours Mondial de Bruxelles 2019