deutsch  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ÚZSVM
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Palác Broadway – jedinečná kulturní památka v centru Prahy a unikátní investiční příležitost

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízí ve druhém výběrovém řízení s elektronickou aukcí k prodeji Palác Broadway. Nový majitel v této aukci získá výjimečný areál v nejlukrativnější části Prahy.
 

Historie
Funkcionalistická stavba architektů Bohumíra Kozáka a Antonína Černého, která leží mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná, je tvořena třemi propojenými trakty a pochází ze 30. let 20. století. Dům patří k největším funkcionalistickým novostavbám v historickém jádru Prahy. Celý areál prošel v průběhu let několika rekonstrukcemi.

Budova nejprve sloužila pro potřeby italských pojišťoven a v části komplexu se nacházely byty. Následně byla budova upravena k administrativním účelům. V suterénu budovy bylo v roce 1938 otevřeno kino Cinema Broadway s tehdy nejmodernějším projekčním a zvukovým zařízením. Po konci druhé světové války se kino přejmenovalo na Kino Sevastopol a ke svému původnímu názvu se vrátilo až po roce 1989. V současnosti tyto prostory využívá Divadlo Broadway.

ÚZSVM převzal tento komplex do svého majetku v roce 2016 od tehdejší Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC). V souladu se zákonem ÚZSVM nejprve objekt nabídl jiným státním institucím, žádná z nich ale o něj neprojevila zájem. Proto ÚZSVM hledá nového vlastníka prostřednictvím transparentního výběrového řízení s elektronickou aukcí.


Informace o prodeji

Dne 17. ledna 2022 bylo vyhlášeno 2. kolo elektronické aukce na prodej Paláce Broadway. Samotná aukce započne 7. března 2022 v 10.00 hod. a potrvá do 9. března 2022 do 12.00 hod. Do začátku aukce musí zájemci o koupi složit kauci ve výši 20 milionů Kč. Nejnižší podání bylo stanoveno na 1 miliardu a 50 milionů Kč. Minimální příhoz činí 200 tisíc Kč. Jedná se o unikátní investiční příležitost a zároveň o prodej s nejvyšší vyhlášenou minimální cenou v historii ÚZSVM.

Prohlídky budovy pro zájemce jsou naplánovány v těchto termínech:

  • 26. 1. 2022 ve 13.00 hod.
  • 3. 2. 2022 v 10.00 hod.
  • 10. 2. 2022 ve 14.00 hod.
  • 16. 2. 2022 v 10.00 hod.
  • 24. 2. 2022 ve 13.00 hod.

Prohlídky budou probíhat v českém i anglickém jazyce. Během prohlídek bude nutné dodržovat aktuální hygienická opatření.


Více informací k tomuto prodeji naleznete zde.

Leták ke stažení je dostupný zde.

Více informací, jak se registrovat a zúčastnit aukce naleznete zde.

English version is available here.

Galerie


Palác Broadway