deutsch  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Pixabay
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Lyžařská sezóna 2021/2022 ve Švýcarsku

Osoby, cestující z ČR, mohou do Švýcarska a Lichtenštejnska přicestovat i za zimními sporty.
 

Osoby mohou přicestovat do Švýcarska a Lichtenštejnska z ČR rovněž za účelem provozování zimních sportů. Neustále aktualizované informace k podmínkám vstupu do Švýcarska a Lichtenštejnska získáte na stránkách našeho úřadu.

Lyžařské areály

Pro provoz lyžařských středisek platí kompetence kantonálních úřadů. Ty ho umožňují v závislosti na kantonální epidemiologické situaci a při splnění stanovených kritérií. Všichni mají zájem, aby lyžařská sezóna proběhla co nejlépe, nelze však samozřejmě vyloučit situaci, že v průběhu sezóny budou některá střediska otevřena, jiná uzavřena. Jaký bude vývoj v následujících zimních měsících, nelze dnes predikovat. Aktuální stav lze zjistit na webových stránkách jednotlivých lyžařských středisek nebo u místně kompetentních kantonálních zdravotních úřadů (vpravo nahoře lze měnit jazykovou mutaci -němčina/francouzština/italština/angličtina)

Lyžařská sezóna probíhá. Jaká střediska jsou v provozu, lze sledovat na webu schneehoehen.de

Podmínky vstupu do lyžařských areálů, na lanovky či přístupu ke službám se mohou lišit nejen kanton od kantonu, ale i středisko od střediska. Je nutno si je ověřit na webových stránkách jednotlivých lyžařských středisek, příp. lze opět využít web schneehoehen.de

Švýcarsko neustále vyhodnocuje epidemiologickou situaci v jiných státech a nelze vyloučit do budoucna žádná opatření, včetně znovuzavedení povinné karantény pro některé skupiny osob. Na stránkách federálního zdravotního úřadu BAG

nebo Státního sekretariátu pro migraci SEM

se lze neustále informovat o aktuálních podmínkách vstupu (u obou informačních stránek vpravo nahoře lze měnit jazykovou mutaci - němčina/francouzština/italština/angličtina).

Stejně tak nelze vyloučit, že se epidemiologická situace ve Švýcarsku nebo v jeho jednotlivých kantonech změní. Každý ze 26 kantonů může na základě aktuálního vývoje na svém území přijmout další, vlastní zpřísnění nad rámec celostátních. Nelze vyloučit v krajním případě ani rozhodnutí kantonálních úřadů o uzavření lyžařských středisek s okamžitou platností, a to bez jakékoliv náhrady.

V zásadě totéž platí i pro Lichtenštejnsko, které vychází ze švýcarských pravidel. V Lichtenštejnsku je příslušný pro poskytování závazných informací Zdravotní úřad ve Vaduzu

Je tedy na každém občanovi ČR, který se rozhodne přicestovat do Švýcarska nebo Lichtenštejnska, aby se včas informoval o aktuálním stavu, o omezeních vstupu a aby zejména zvážil v neustále se měnící epidemiologické situaci v celé Evropě veškerá rizika. Velvyslanectví ČR v Bernu nemá žádnou možnost, jak rozhodnutí švýcarských nebo lichtenštejnských úřadů ovlivnit či zvrátit.