deutsch  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Řežábková Kateřina
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Otevření Honorárního konzulátu ČR v Lausanne

V úterý 7. června 2022 byl slavnostně otevřen Honorární konzulát České republiky v Lausanne, který má působnost pro frankofonní kantony Vaud, Ženeva, Jura, Neuchâtel, Valais a Fribourg. Nového honorárního konzula, pana Petra Kotala, uvedla do funkce předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky paní Markéta Pekarová Adamová.
 

Honorární konzulát sídlí na adrese Rue du Petit-Beaulieu 4, 1004 Lausanne. Svou činnost pro veřejnost zahájil dne 15. července 2022, od kdy je dostupný i elektronicky na adrese lausanne@honorary.mzv.cz a telefonicky na čísle 021 646 1766.

Zdvořile žádáme žadatelky/žadatele, aby se na lausannský honorární konzulát obracely/i primárně telefonicky, elektronicky nebo poštou, nikoliv osobně, resp. aby si před nutnou osobní návštěvou domluvily/i konkrétní termín.

Úřední hodiny pro veřejnost jsou v pátek v době 10.00 – 14.00 hod. V této době bude honorární konzulát přijímat výhradně žadatelky/žadatele, které/kteří si předem smluvily/i termín pro osobní návštěvu – viz předchozí odstavec.