deutsch  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: pixabay
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Beseda o české minulosti i současnosti

O českých dějinách, kultuře, ale i o současném českém politickém a hospodářském dění ve vztahu k pandemii a členství ČR v EU besedovala 26. března 2021 zástupkyně velvyslankyně v Bernu Irena Valentová se studenty Berner Fachhochschule – Bernské vysoké školy aplikovaných věd.

Prezentace se dvěma desítkami studentů magisterského programu zaměřeného na business management, která se letos s ohledem na pandemická omezení konala on-line, byla součástí pravidelného souboru přednášek o České republice.

Berner Fachhochschule se tímto způsobem každoročně snaží přiblížit svým studentům české reálie, ekonomická a kulturní specifika a připravit je na spolupráci s českými partnery. Součástí praktického vzdělávání Berner Fachhochschule je i častá spolupráce s českými univerzitami na tzv. case studies. Příkladem může být projekt Live Case «Your Gateway to China» , na kterém se podíleli švýcarští studenti spolu s posluchači České zemědělské univerzity v Praze.

České velvyslanectví v Bernu se do přípravy vzdělávání studentů o ČR zapojuje již několik let a vzájemná spolupráce je velmi úspěšná.

BFH logo

BFH logo