deutsch  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Bern
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kontaktní ambasáda NATO: “Strategický význam západního Balkánu a výzvy v oblasti kyberbezpečnosti”.

Dne 29. 6. se v ženevském Maison de la Paix konal kulatý stůl, kde čeští, švýcarští a alianční experti diskutovali o zajištění míru a stability a o bezpečnostních výzvách pro region západního Balkánu.

Představitelka sekretariátu NATO Dragana Vešovič připomněla historii podpory míru a stability na západním Balkáně ze strany NATO a strategický význam regionu pro stabilní Evropu, který se odráží v nové alianční strategické koncepci. Plukovník Christoph Fehr hovořil o švýcarských zkušenostech z pozice bývalého velitele v Kosovu a o spolupráci s NATO v rámci mise KFOR.

Na expertním kulatém stolu k výzvám v oblasti kyberbezpečnosti v regionu si zkušenosti vyměňovali bývalý nejvyšší státní zástupce JUDr. Pavel Zeman, specialista na válečné zločiny a kyberkriminalitu, Kristýna Zábojníková, expertka NÚKIB, a Marc Henauer, šéf švýcarského Analytického centra pro zajištění informací (MELANI). 

Kontaktní ambasáda NATO: “Strategický význam západního Balkánu a výzvy v oblasti kyberbezpečnosti”. ​     Kontaktní ambasáda NATO: “Strategický význam západního Balkánu a výzvy v oblasti kyberbezpečnosti”.

Kontaktní ambasáda NATO: “Strategický význam západního Balkánu a výzvy v oblasti kyberbezpečnosti”.

Kontaktní ambasáda NATO:  “Strategický význam západního Balkánu a výzvy v oblasti kyberbezpečnosti”. Kontaktní ambasáda NATO: “Strategický význam západního Balkánu a výzvy v oblasti kyberbezpečnosti”.