deutsch  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Bern
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

„Ztraceni v ráji“ v Bernu

Za účasti režisérky, českých a švýcarských herců a filmového štábu uspořádalo Velvyslanectví ČR v Bernu premiéru prvního švýcarsko-českého koprodukčního filmu Ztraceni v ráji.

Promítání v kině REX se 13. května 2022 spolu s režisérkou Fionou Ziegler účastnili hlavní protagonisté Heidi Maria Glössner, Dominique Jann a Hana Vagnerová, kameramanka Yvona Teysslerová, střihač Luka Djikanović a producenti filmu Kristýna Michálek Květová a Rajko Jazbec. Spolu s režisérkou uvedla film velvyslankyně ČR ve Švýcarsku Kateřina Fialková.

Součástí programu byla také ukázka krátkého filmu ze zákulisí natáčení „Making of…“ od režiséra Jana Březiny, který můžete zhlédnout i na našich webových stránkách.  

Koprodukční snímek, který byl na festivalu v Solothurnu nominován na diváckou cenu "PRIX DU PUBLIC", vypráví příběh Evžena, (Dominique Jann), kterému táhne na třicítku a v Praze, rodném městě svého otce, se snaží žít jako bohém. Provozuje vysněný  hudební klub - dokud v něm nevypukne požár a on se musí vrátit se do Švýcarska, aby získal peníze na renovaci. Po návratu je však konfrontován se svou rodinou, zejména s celoživotní lží otce Václava (Ivan Pokorný) a bohaté tety (Heidi Maria Glössnerová), která utrácí celé dědictví za osiřelé kočky.

Další informace a upoutávku na film najdete na oficiálním webu švýcarského producenta Catpics.

Premiéra_Zleva_modrátor_Peter Ziegler_Fiona Ziegler_Hana Vagnerová_Domminique Jann_Heidi Maria Glössner    Lost in Paradise    Premiéra filmu Lost in Paradise    Premiéra filmu Lost in Paradise

Premiéra_Zleva_modrátor_Peter Ziegler_Fiona Ziegler_Hana Vagnerová_Domminique Jann_Heidi Maria GlössnerLost in Paradise Lost in ParadisePremiéra filmu Lost in Paradise Premiéra filmu Lost in ParadisePremiéra filmu Lost in Paradise Premiéra filmu Lost in Paradise