česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Milan Rejtar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy na zbrojařském veletrhu Expodefensa 2019

Ve dnech 2.-4. se v Bogotě uskutečnil jeden z nejvýznamnějších veletrhů obranné a bezpečnostní techniky na jihoamerickém kontinentě Expodefensa 2020, a to opět s účastí českých firem na společném stánku ambasády a CzechTrade.

Letošní ročník se konal na 10 000 metrů čtverečních, za účasti 251 vystavovatelů, z nichž 72 % tvořily mezinárodní společnosti z celkem 26 zemí. Kromě toho se účastnilo 60 oficiálních delegací z 24 zemí. Čestným hostem letos bylo Španělsko a celkem přišlo na 13 000 účastníků, a to i přes probíhající protivládní demonstrace, které však mají pokojný průběh.

České firmy v rámci programu na podporu projektů ekonomické diplomacie navázaly na úspěšnou účast na minulém ročníku v roce 2017 a na říjnovou misi z obranného sektoru, která doprovázela na návštěvě Kolumbie ministra T. Petříčka. Z České republiky dorazili zástupci výrobce letadel Aero Vodochody, Excalibur International (CSG Group) a Holík International (výrobce speciálních druhů rukavic). Další společnosti se zúčastnily prostřednictvím svých místních zástupců, jako například CZ UB a Ego Zlín.

Veletrh potvrdil, že Kolumbie pro české zbrojařské firmy i přes uzavření mírové dohody v roce 2016 nadále představuje zemi s velký potenciálem, neboť nadále čelí bezpečnostním výzvám, ať už v podobě imigrační vlny z Venezuely, disentu z řad guerillových skupin či boje s narkoobchodem.

 

Autor:

Milan Rejtar

ekonomický diplomat