česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování do Kostariky

V souvislosti s ukončením omezení vycestování z ČR Velvyslanectví ČR v Bogotě sděluje, že hranice Kostariky jsou otevřené pro vstup cizinců z celého světa. V zemi jsou nadále v platnosti mimořádná restriktivní opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru covid-19 a pro účely vstupu je nutné splnit níže specifikované podmínky.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

S účinností od 9. 11. 2020 MZV ČR doporučuje dbát zvýšené opatrnosti během cest a cestovat do zahraničí jen v nezbytných případech vzhledem k epidemiologické situaci ve světě, z důvodů výrazných komplikací v dopravě a rozsáhlých restriktivních opatření zaváděných jednotlivými státy pro vstup na svá území. Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

2. VSTUP NA ÚZEMÍ KOSTARIKY A TRANZIT:

Kostarika otevřela mezinárodní letiště a spustila limitovaný počet mezinárodních leteckých spojů od 1. 8. 2020. Od 1. 11. budou hranice země otevřeny cestujícím z celého světa (již ne pouze z vybraných zemí). Již není podmínkou vstupu negativní test PCR-RT ne starší 72 h, nadále je nutná online registrace na stránkách ministerstva zdravotnictví a sjednání zdravotního pojištění del specifických požadavků uvedených níže.

V případě turistické cesty do Kostariky budou po každém cestujícím požadovány následující doklady:

  1. Povinné cestovní pojištění u kostarické společnosti INS https://cotiza.ins-cr.com/frmDatosIncluir.aspx?P=431 zahrnující lékařského ošetření minimálně ve výši 20.000 USD a 2.000,- na nemocniční ubytování (pro případ výskytu příznaků během pobytu a nařízené karantény). Toto pojištění může být zakoupeno i u jiné kostarické společnosti nebo se může jednat o mezinárodní cestovní pojištění splňující tyto požadavky. Pojistná smlouva se vkládá do digitální registrace (viz níže) a musí být v angličtině či španělštině. V případě mezinárodního pojištění je požadavek na minimální krytí 50.000 USD.

  2. Vyplnit digitální formulář PASE DE SALUD na adrese: https://salud.go.cr

Při přechodu hranice s Nicaraguou či Panamou je nutné předložit negativní test na covid-19. Seznam odběrových míst v Kostarice naleznete v přiloženém dokumentu Odběrová místa (PDF, 457 KB).

3. DOPRAVA:

Omezení pro automobilový provoz podle posledních číslic na SPZ platí nyní ve všední dny od 5 am do 10 pm a v sobotu a v neděli od 5 am do 8 pm.

4. OPATŘENÍ:

Hotely již mohou využívat 100 % ubytovací kapacity, ve společných prostorách je nadále limit 50 % obsazenosti. Navštěvovat pláže je možné do 14:30 hodin. 

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Ministerstvo zdravotnictví

Migración Costa Rica

Informace o podmínkách pro vstup cizinců na území Kostariky (PDF, 289 KB)