česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování do Kostariky

V souvislosti s ukončením omezení vycestování z ČR Velvyslanectví ČR v Bogotě sděluje, že hranice Kostariky se pro vybrané země otevírají k 1. srpnu 2020 . V zemi jsou nadále v platnosti mimořádná restriktivní opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru covid-19 a pro účely vstupu je nutné splnit níže specifikované podmínky.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

V souvislosti s ukončením platnosti opatření omezujícího možnost vycestování z území České republiky MZV i nadále doporučuje cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech, a to zejména z důvodu rozsáhlých restriktivních opatření a omezení, která jsou v současné době aplikovávána většinou zemí, a dále s ohledem na výrazné komplikace v dopravě. Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

2. VSTUP NA ÚZEMÍ KOSTARIKY A TRANZIT:

Provoz některých mezinárodních letišť v Kostarice bude částečně obnoven k 1. 8. 2020, turistika a vstup cizinců však bude regulován v návaznosti na výskyt Covid-19 v jejich zemích. Seznam zemí, kterým bude od 1. 8. 2020 povolen vstup do země je momentálně následující: Belgie, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Maďarsko, Island, Itálie, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Malta, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Spojené království, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Kanada.

3. DOPRAVA:

Budou povoleny přímé lety z vyjmenovaných zemí a tranzity pouze v případě přímého přestupu bez opuštění letiště.

4. OPATŘENÍ:

V případě turistické cesty do Kostariky budou po každém cestujícím požadovány následující doklady:

  1. Povinné cestovní pojištění včetně lékařského ošetření minimálně ve výši USD 20.000 a minimálně USD 4.000,- na ubytování (pro případ výskytu příznaků během pobytu a nařízené karantény). Toto pojištění musí být zakoupeno pouze u kostarické společnosti INS https://cotiza.ins-cr.com/frmDatosIncluir.aspx?P=431 

  2. Negativní PCR-RT test na Covid-9 ne starší 48 hodin (přesně).

  3. Vyplnit digitální formulář PASE DE SALUD na adrese: https://salud.go.cr

Doklady mohou být vyžadovány již před nástupem do letadla, pojištění by mělo být možné zakoupit i po přistání v San José online. Potvrzení o negativním testu PCR-RT musí být v angličtině či španělštině.

V případě cesty do Kostariky je turista povinen dodržovat místně platné sanitární opatření.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Ministerstvo zdravotnictví

Migración Costa Rica