česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování do Panamy

Velvyslanectví ČR v Bogotě upozorňuje, že v Panamě jsou nadále v platnosti mimořádná restriktivní opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru covid-19 a pro účely vstupu do země je nutné splnit níže specifikované podmínky.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČR A NÁVRAT DO ČR:

Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky nouzový stav na dobu 30 dnů od 00:00 hodin dne 27. února 2021. Blíže viz https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vysledky-mimoradneho-jednani-vlady-26-unora-2021-186956/

Vycestování z ČR (mimo nezbytné, naléhavé a neodkladné cesty) je zakázáno do 11 zemí světa s extrémním rizikem nákazy COVID-19 způsobeného novými mutacemi koronavirus SARS-CoV-2 dle ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví (https://koronavirus.mzcr.cz/category/mimoradna-opatreni/)

Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme pro všechny kategorie rizikových zemí v článku Rozcestník. Blíže viz https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/x2020_04_25_rozcestnik_informaci_k_cestovani.html

2. VSTUP NA ÚZEMÍ PANAMY A TRANZIT:

Podmínkou vstupu na panamské území je negativní PCR test ne starší 48 hodin a vyplnění prohlášení na webové stránce Visit Panama. Zdravotní pojištění není povinné, ale doporučuje se. Pro tranzit na letišti v Panamě nepřesahující 24 hodin není nutný test na covid-19.

3. DOPRAVA:

Pozemní turistická doprava zatím funguje na 50 % kapacity.

4. OPATŘENÍ:

- V šesti panamských provinciích (Panamá Oeste, Herrera, Coclé, Veraguas, Los Santos) nadále platí lock-down o víkendech.

- V celé zemi je omezen volný pohyb mimo domov v nočních hodinách (10 pm – 4 am), kdy současně platí zákaz prodeje alkoholu.

- Roušky jsou stále povinné všude na veřejnosti.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Seznam akreditovaných laboratoří k provádění testů na covid-19 v Panamě (PDF, 136 KB)

Migración Panama

Visit Panama