česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování do Panamy

Velvyslanectví ČR v Bogotě doporučuje cestovat do Panamy jen v naléhavých a nezbytných případech. V zemi jsou nadále v platnosti mimořádná restriktivní opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru covid-19.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

V souvislosti s ukončením platnosti opatření omezujícího možnost vycestování z území České republiky MZV i nadále doporučuje cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech, a to zejména z důvodu rozsáhlých restriktivních opatření a omezení, která jsou v současné době aplikovávána většinou zemí, a dále s ohledem na výrazné komplikace v dopravě. Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

2. VSTUP NA ÚZEMÍ PANAMY A TRANZIT:

Panamská vláda oznámila otevření hranic zahraničním turistům ke 12. 10., podmínkou vstupu na panamské území je negativní CRP test ne starší 48 hodin a vyplnění prohlášení na webové stránce Visit Panama. Zdravotní pojištění není povinné, ale doporučuje se. Sektor hotelnictví a turismu byl rovněž otevřen 12. 10.

3. DOPRAVA:

Pozemní turistická doprava zatím funguje na 50 % kapacity. O nedělích nadále platí zákaz vycházení.

4. OPATŘENÍ:

Od 14. 9. je povolen volný pohyb mimo domov s výjimkou nočních hodin (11 pm – 5 am) a absolutní karantény o nedělích. 21. 9. se obnovila profesionální sportovní činnost (sportovní utkání zatím bez publika), maloobchod, restaurace a prezenční administrativní práce. Roušky jsou stále povinné všude na veřejnosti.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Migración Panama