english  español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID-19 aktuální podmínky cestování do Panamy

Panama-flag

Velvyslanectví ČR v Bogotě upozorňuje, že v Panamě jsou nadále v platnosti opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru COVID-19 a pro účely vstupu do země je nutné splnit níže specifikované podmínky.

VSTUP NA ÚZEMÍ PANAMY

Před případnou cestou do zahraničí doporučuje MZV českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

Na základě prezidentského dekretu "Decreto Ejecutivo No. 122 del 14 de septiembre de 2022" vydaného dne  14.09. 2022 se s okamžitou platností ruší hygienická opatření zavedená v souvislosti s onemocněním COVID-19 pro vstup cestujících na území panamské republiky,  omezení koncetrace lidí v prostoru a hygienické rozestupy osob.

OČKOVANÉ OSOBY

viz výše

TESTOVANÉ OSOBY

viz výše

DĚTI

viz výše

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Vyplnění příjezdového formuláře již není vyžadováno.

Zdravotní pojištění není povinné, ale doporučuje se.

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Letecká a pozemní doprava funguje bez omezení.

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

Běžný postup, samoizolace, v případě komplikací a těžkého průběhu vyhledat lékaře.

TRANZIT

Vzhledem ke zrušení hygienických opatření zavedených v souvislosti s onemocněním COVID-19 je tranzit na letišti Tocumen v Panama City bez omezení.

UŽITEČNÉ KONTAKTY

Migración Panama

Honorární konzulát ČR v Panama City

Tourism Panama

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Vzhledem k aktuální situaci šíření viru SARS-CoV-2 v ČR a ve světě a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR zrušilo s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Bližší informace naleznete na webu MZV ČR.