česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování do Panamy

V souvislosti s ukončením omezení vycestování z ČR Velvyslanectví ČR v Bogotě upozorňuje, že hranice Panamy zůstávají uzavřené pro vstup nerezidentů do 23. července včetně. V zemi jsou nadále v platnosti mimořádná restriktivní opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru covid-19.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

V souvislosti s ukončením platnosti opatření omezujícího možnost vycestování z území České republiky MZV i nadále doporučuje cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech, a to zejména z důvodu rozsáhlých restriktivních opatření a omezení, která jsou v současné době aplikovávána většinou zemí, a dále s ohledem na výrazné komplikace v dopravě. Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

2. VSTUP NA ÚZEMÍ PANAMY A TRANZIT:

Panamská vláda rozhodla o prodloužení uzavření mezinárodního letiště Tocumen o dalších 30 dnů a to s platností od 22. července 2020.

3. DOPRAVA:

Od 1. 6. je umožněna doprava (soukromá, veřejná) v denních hodinách (05:00 - 19:00), ale cestování mezi kraji je omezené. Od 19. hodiny platí zákaz vycházení. Zákazy vycházení jsou nadále stanovovány na víkendové dny.

4. OPATŘENÍ:

Dne 24. 3. byla vyhlášena celonárodní karanténa, od 1. 6. platí zákaz vycházení již jen mezi 19. hodinou večerní a 5. hodinou ranní. 13. 5. vstoupila Panama do první fáze postupného uvolňování karantény, která zatím zahrnuje sektory ekonomické sektory maloobchod, rybolov, autoopravny a technický servis. S ohledem na stále se zhoršující situaci země dále nepokračuje v uvolňování.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Migración Panama