česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování do Venezuely

Velvyslanectví ČR v Bogotě nedoporučuje cestovat do Venezuely i s ohledem na dlouhodobě napjatou politickou a velmi rizikovou bezpečnostní situaci. Velvyslanectví ČR v Bogotě zároveň upozorňuje, že vzdušný prostor a hranice Venezuely zůstávají až do odvolání uzavřené. V zemi jsou nadále v platnosti mimořádná restriktivní opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru covid-19.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

V souvislosti s ukončením platnosti opatření omezujícího možnost vycestování z území České republiky MZV i nadále doporučuje cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech, a to zejména z důvodu rozsáhlých restriktivních opatření a omezení, která jsou v současné době aplikovávána většinou zemí, a dále s ohledem na výrazné komplikace v dopravě. Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

. VSTUP NA ÚZEMÍ VENEZUELY A TRANZIT:

Opatření zákazu vstupu na území Venezuely pro zahraniční cestovatele bez pobytového oprávnění trvá. Mezinárodní letiště jsou uzavřena pro komerční provoz mezinárodní i vnitrostátní až do odvolání.

3. DOPRAVA:

Vnitrostátní letecká i pozemní regionální doprava (osobní i hromadná) je až do odvolání zrušena. V souvislosti s posledním vývojem nákazy byla zastavena i veškerá hromadná doprava včetně metra v hlavním městě a některých dalších oblastech země.

4. OPATŘENÍ:

Celonárodní karanténa byla prodloužena a dočasně zpřísněna až do odvolání. Ministerstvo zdravotnictví nařídilo povinné nošení roušek a pohyb na veřejnosti průběžně omezuje na minimum. 


5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Stránky Ministerstva zdravotnictví

Úřadu pro migraci, cizince a identifikační doklady

Národního institutu civilního letectví