česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování do Venezuely

Velvyslanectví ČR v Bogotě nedoporučuje cestovat do Venezuely i s ohledem na dlouhodobě napjatou politickou a velmi rizikovou bezpečnostní situaci. V zemi jsou nadále v platnosti restriktivní opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru covid-19.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY a NÁVRAT DO ČR:

Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky nouzový stav na dobu 30 dnů od 00:00 hodin dne 27. února 2021.  

Vycestování z ČR (mimo nezbytné, naléhavé a neodkladné cesty) je zakázáno do 11 zemí světa s extrémním rizikem nákazy COVID-19 způsobeného novými mutacemi koronaviru SARS-CoV-2 dle ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví .

Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme pro všechny kategorie rizikových zemí v článku Rozcestník.

Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

. VSTUP NA ÚZEMÍ VENEZUELY A TRANZIT:

Vzhledem k současné situaci v důsledku COVID-19 je nadále na celém území Venezuely zavedený režim zvaný „7x7“, ve kterém se střídá omezující opatření s uvolněním vždy střídavě po sedmi dnech. Vstup do země je omezen na několik výjimkou ošetřených destinací převážně v Latinské Americe.

Všichni cestující vstupující do země musí mít negativní test C-19 (ne starší než 48 hodin před příjezdem). S výjimečným otevřením letů do řady omezených lokalit však byla upravena pravidla karantény. Zatímco cestující vstupující do země zvláštním / humanitárním letem jsou povinni se izolovat v jednom ze tří hotelů poblíž letiště, cestující vstupující do země obchodním letem tak mohou učinit ze svých domovů. Povinnou 14denní izolaci lze snížit na pět dní, pokud při příjezdu obdržíte negativní výsledek. Pravidla týkající se druhého testu PCR provedeného po příletu na mezinárodní letiště v Caracasu se od 3. března změní. Zatímco druhý test PCR byl dříve bezplatný, cestující se budou muset zaregistrovat na portálu http://pasedesalud.casalab.com.ve, kde musí postupovat podle uvedených kroků, aby získali certifikát testu PCR a také zaplatit 60 USD (v hotovosti).

3. DOPRAVA:

Vnitrostátní letecká i pozemní regionální doprava (osobní i hromadná) je omezena z důvodů protipandemických opatření, zároveň však i z důvodů opakujícího se nedostatku paliva v zemi.

4. OPATŘENÍ:

Ministerstvo zdravotnictví nařídilo povinné nošení roušek a pohyb na veřejnosti je omezen v souvislosti s nadále platným opatřením tzv. režim 7+7 - týden mírného uvolnění a týden přísné karantény.


5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Stránky Ministerstva zdravotnictví

Úřadu pro migraci, cizince a identifikační doklady

Národního institutu civilního letectví