česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování do Venezuely

Velvyslanectví ČR v Bogotě nedoporučuje cestovat do Venezuely i s ohledem na dlouhodobě napjatou politickou a velmi rizikovou bezpečnostní situaci. Velvyslanectví ČR v Bogotě zároveň upozorňuje, že vzdušný prostor a hranice Venezuely zůstávají až do odvolání uzavřené. V zemi jsou nadále v platnosti mimořádná restriktivní opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru covid-19.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

S účinností od 9. 11. 2020 MZV ČR doporučuje dbát zvýšené opatrnosti během cest a cestovat do zahraničí jen v nezbytných případech vzhledem k epidemiologické situaci ve světě, z důvodů výrazných komplikací v dopravě a rozsáhlých restriktivních opatření zaváděných jednotlivými státy pro vstup na svá území. Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

. VSTUP NA ÚZEMÍ VENEZUELY A TRANZIT:

Opatření zákazu vstupu na území Venezuely pro zahraniční cestovatele bez pobytového oprávnění trvá. Letecký prostor zůstává uzavřen alespoň do 11.2. 2021. Některé lety získaly výjimku pro omezený provoz. Pro vstup na území Venezuely je nutný negativní test PCR, ne starší než 48. Po příletu se musí cestující izolovat v některém z vládou určených hotelech a podstoupit 14ti denní karanténu, kterou bude možné zkrátit po získání výsledku z dalšího povinného testu realizovaného na území.

3. DOPRAVA:

Vnitrostátní letecká i pozemní regionální doprava (osobní i hromadná) je omezena.

4. OPATŘENÍ:

Celonárodní karanténa byla prodloužena a dočasně zpřísněna až do odvolání. Ministerstvo zdravotnictví nařídilo povinné nošení roušek a pohyb na veřejnosti průběžně omezuje na minimum. Pokračuje tzv. režim 7+7 - týden mírného uvolnění a týden přísné karantény.


5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Stránky Ministerstva zdravotnictví

Úřadu pro migraci, cizince a identifikační doklady

Národního institutu civilního letectví