česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování na Svatou Lucii

SvLucie-flag

Velvyslanectví ČR v Bogotě upozorňuje, že Svatá Lucie nadále uplatňuje mimořádná restriktivní opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru COVID-19 a pro účely vstupu do země je nutné splnit níže specifikované podmínky.

Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

1. VSTUP NA ÚZEMÍ SVATÉ LUCIE

Hranice země jsou otevřené pro očkované i neočkované osoby, podmínky vstupu se liší.

Všichni cestující si musí před cestou rezervovat ubytování v oficiálně schváleném ubytovacím zařízení a následně vyplnit cestovní registrační formulář (nejlépe 2-3 týdny předem). Povinný je také test RT-PCR pořízený nejdéle 5 dní před příletem na ostrov. Výsledek testu je před cestou potřeba nahrát do registračního formuláře (je možné se znovu do původní registrace přihlásit). Všichni cestující totiž musí získat povolení k cestě, které se uděluje na základě ověření rezervace v ubytovacím zařízení a výsledku testu RT-PCR. Povolení obdrží cestující emailem.

V den příletu je potřeba vyplnit zdravotní formulář, který se předkládá při zdravotní prohlídce na letišti po příletu. Cestující musí mít u sebe také kopii cestovního povolení a výsledek testu RT-PCR, případně potvrzení o očkování.

Plně očkované osoby (obdržely požadované dávky vakcín minimálně 14 dní před cestou):

Cestující nemusí podstupovat karanténu ani se nechat po příletu znovu testovat.

Ostatní cestující ze zemí, pro které neplatí výjimky (včetně České republiky):

  • Za využití vládou autorizované dopravy se cestující musí přemístit do některého z oficiálně schválených ubytovacích zařízení.
  • Cestující mohou zůstat v tomto zařízení po celou dobu svého pobytu, případně se mohou přesunout do jiného schváleného ubytovacího zařízení, kde mohou pokračovat v pobytu a účastnit se schválených aktivit, exkurzí či výletů.
  • Po 14 dnech pobytu mohou cestující buď zůstat v oficiálně schváleném ubytovacím zařízení, nebo se přemístit do ubytovacího zařízení pro plně očkované osoby a osoby s výjimkami, odkud mohou podnikat výlety do jiných oblastí země.

2. DOPRAVA

Cestující se mohou pohybovat ve vládou schválených dopravních prostředcích. Při použití veřejné dopravy je povinnost nosit roušku.

3. OPATŘENÍ

Platí povinnost dodržovat fyzický odstup, na veřejných místech nosit roušku a dodržovat hygienu rukou.

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Informace pro cesty do země: https://www.stlucia.org/en/covid-19/

Ministerstvo zdravotnictví: http://health.govt.lc/


5. NÁVRAT DO ČR

Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme pro všechny kategorie rizikových zemí v článku Rozcestník.