česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování do Dominického společenství

Dominika-flag

Velvyslanectví ČR v Bogotě upozorňuje, že Dominické společenství nadále uplatňuje mimořádná restriktivní opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru COVID-19 a pro účely vstupu do země je nutné splnit níže specifikované podmínky.

Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

1. VSTUP NA ÚZEMÍ DOMINICKÉHO SPOLEČENSTVÍ

Hranice země jsou otevřené pro očkované i neočkované osoby, podmínky vstupu se liší.

Všichni cestující musí vyplnit příjezdový zdravotní dotazník minimálně 24 hodin před příjezdem do země (https://domquestionnaire.dominica.gov.dm/Questdetails/Create). Všichni musí do systému nahrát také negativní výsledek testu RT-PCR pořízený v průběhu 24 - 72 hodin před příletem. Plně očkované osoby dále přikládají potvrzení o očkování v anglickém jazyce.

Tyto doklady (doklad o vyplnění zdravotního dotazníku, negativní výsledek testu RT-PCR, případně potvrzení o očkování) musí cestující předložit před nastoupením do letadla a po příletu do země. Po příletu je třeba provést hygienu rukou a projít zdravotní prohlídkou, která zahrnuje také měření teploty.

Plně očkované osoby (obě předepsané dávky, případně jedna dávka u jednorázové vakcíny Janssen minimálně 14 dní před cestou; schválené vakcíny jsou Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Moderna, Janssen, Sinopharm):

  • Za použití vládou autorizované dopravy se cestující musí přemístit do některého z oficiálně schválených ubytovacích zařízení, kde nastoupí karanténu v délce minimálně dvou dnů.
  • Druhý den po příletu bude cestujícímu proveden test RT-PCR. V karanténě musí počkat na výsledek testu (24 hodin), pokud je test negativní, může karanténu ukončit.

Ostatní cestující z vysoce rizikových zemí (včetně České republiky):

  • Za využití vládou autorizované dopravy se cestující přemístí do některého z oficiálně schválených ubytovacích zařízení, kde nastoupí karanténu v délce 5 - 7 dnů.
  • Pátý den po příletu bude cestujícímu proveden test RT-PCR. V karanténě musí počkat na výsledek (48 hodin), pokud je test negativní, může karanténu ukončit.

Ostatní cestující ze zemí nízkého a středního rizika (některé ostrovní státy, Norsko, Island, Nový Zéland, Singapore, Finsko, Švédsko, Švýcarsko, Nigérie):

  • Po příletu je cestujícímu proveden rychlý antigenní test, na jehož výsledek musí počkat v izolaci. Pokud je výsledek negativní, může izolaci ukončit.

Cestující si hradí veškeré náklady spojené s karanténou, dopravou, testy i případnou izolací a hospitalizací.

2. DOPRAVA

Po příletu do země a v době povinné karantény lze využít taxi služeb pouze těch společností, které byly schváleny vládou. Následně je možné zapůjčit si osobní automobil nebo využít služeb soukromých taxi. Při pohybu veřejnou dopravou je povinná rouška.

3. OPATŘENÍ

Veškeré služby, atrakce, obchody jsou otevřené a přístupné. Počty osob v bazénech a u vodních sportů mohou být omezeny. Platí povinnost udržovat fyzický odstup, na veřejných místech nosit roušku a dodržovat častou hygienu rukou.

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Vládní portál s aktuálními informacemi o současné situaci: https://dominica.gov.dm/updates.

Vládní platforma pro cestující: https://domcovid19.dominica.gov.dm/

Informace pro cesty do země: https://discoverdominica.com/en/travel-advisory-for-dominica


5. NÁVRAT DO ČR

Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme pro všechny kategorie rizikových zemí v článku Rozcestník.