česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID-19 aktuální podmínky cestování do Kostariky

Kostarika-flag

Velvyslanectví ČR v Bogotě informuje, že Kostarika je otevřená pro vstup cizinců z celého světa. Pro účely vstupu je nutné splnit níže specifikované podmínky a v zemi jsou nadále v platnosti mimořádná restriktivní opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru COVID-19.

VSTUP NA ÚZEMÍ KOSTARIKY

Před případnou cestou do zahraničí doporučuje MZV českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

Všichni turisté mladší 18-ti let a turisté plně očkovaní (Moderna, Pfizer-BioNTech, AstraZeneca, Johnson & Johnson) mohou vstoupit na území Kostariky bez dalších omezení. Neočkované osoby od 18 let si musí zakoupit cestovní zdravotní pojištění, které bude kryt COVID-19, ve výši minimálně $50.000 USD a $2.000 USD na nemocniční ubytování po celou dobu pobytu. Může to být jakákoli mezinárodní pojistka, kde bude informace uvedena v jazyce anglickém a v USD nebo EUR. Karty pojištěnce nejsou akceptovány, musí jít o doklad umožňující ověření uvedeného krytí.

Všichni cestující musí předložit vyplněný formulář PASE DE SALUD

Podrobné informace o vstupních podmínkách do Kostariky naleznete zde: …

OČKOVANÉ OSOBY

Plně očkované osoby minimálně 14 dní po poslední dávce mohou vstoupit na území Kostariky bez jakýchkoliv dalších omezení. Od 8.1.2022 bude pravděpodobně požadován certifikát s QR kódem, nebo ověřený certifikát o plném očkování pro vstup do hotelů, restaurací, barů, kasin atd.  

TESTOVANÉ OSOBY

Pro vstup do Kostariky se nevyžaduje žádný test na COVID-19, nicméně osoby, které nejsou plně očkované, musí povinně předložit cestovní pojištění kryjící náklady na ubytování a léčebné výlohy spojené s případným onemocněním COVID-19. Podrobnosti  zde: …

DĚTI

Nezletilí mohou vstoupit na území Kostariky bez jakýchkoliv dalších protiepidemických omezení.

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Všichni cestující musí předložit vyplněný formulář PASE DE SALUD

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Od turistů navštěvujících Kostariku se vyžaduje, aby dodržovaly platné hygienické protokoly při provádění všech turistických aktivit v zemi. Od 8 ledna 2022 budou pravděpodobně hotely, restaurace, bary, kasina, obchody, tělocvičny, umělecké a taneční akademie, muzea, lázně a některá odvětví zážitkové turistiky přijímat jen lidi s kompletním očkovacím schématem (Moderna, Pfizer-BionNTech, Astra Zeneca a Janssen) ověřitelné pomocí QR kodu nebo vytištěného osvědčení o očkování. Tento požadavek se bude týkat všech lidí ve věku od 12 let. Základní služby, jako jsou supermarkety a lékařské, nebudou požadovat QR kód ani vytištěný očkovací průkaz.

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

Běžný postup, samoizolace, v případě komplikací a těžkého průběhu vyhledat lékaře.

TRANZIT

Turisté, kteří v Kostarice přestupují, si musí zakoupit pojištění s minimálním krytím na pět dní.

UŽITEČNÉ KONTAKTY

Ministerstvo zdravotnictví

Migración Costa Rica

Oficiální stránky Kostariky s informacemi pro turisty

Honorární konzulát ČR v San José

Seznam laboratorních odběrových míst v Kostarice

Antigenní testy provádí laboratoře společnosti Echandi

Velvyslanectví ČR upozorňuje na případy podvodných laboratoří, které nefigurují na seznamu akreditovaných laboratoří ministerstva zdravotnictví a které českým turistům vystavily falešné RT-PCR testy. Za prokázání se falešným testem hrozí v Kostarice vzetí do vazby.

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Pro české občany, občany EU, držitele potvrzení o pobytu v ČR a cizince ze třetích zemí s povolením k pobytu v ČR platí na základě ochranného opatření následující pravidla, která naleznete zde: …