česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování do Kostariky

Kostarika-flag

V souvislosti s ukončením omezení vycestování z ČR Velvyslanectví ČR v Bogotě informuje, že Kostarika je otevřená pro vstup cizinců z celého světa. Pro účely vstupu je nutné splnit níže specifikované podmínky a v zemi jsou nadále v platnosti mimořádná restriktivní opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru COVID-19.

Před případnou cestou do zahraničí doporučuje MZV českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

1. VSTUP NA ÚZEMÍ KOSTARIKY A TRANZIT

S účinností od 1.8. 2021 všichni turisté mladší 18-ti let a turisté plně očkovaní (Moderna, Pfizer-BioNTech, AstraZeneca, Johnson & Johnson) mohou vstoupit na území Kostariky bez dalších omezení. Ostatní musí povinně předložit cestovní pojištění kryjící náklady na ubytování a léčebné výlohy spojené s případným onemocněním COVID-19. Všichni cestující musí předložit vyplněný formulář PASE DE SALUD na adrese https://salud.go.cr

více na: https://www.visitcostarica.com/en/costa-rica/planning-your-trip/entry-requirements

Pojišťovny, které mohou turisté využít:

INS:  https://www.grupoins.com/seguros-para-viajero/seguro-viajero-ingreso-costa-rica/
Sagicor:  https://tiendasagicor.com/en/
BlueCross BlueShield:  https://www.bluecrossblueshieldcr.com/varilla

2. DOPRAVA

Kostarika otevřela mezinárodní letiště a spustila limitovaný počet mezinárodních leteckých spojů od 1. 8. 2020. Omezení pro automobilový provoz platí od pondělí do neděle vždy v nočních hodinách od 23:00 do 05:00. Restrikce pro provoz automobilů podle posledních číslic na SPZ ve všední dny od 05:00 do 23:00 platí pouze v centru hlavního města San José.

3. OPATŘENÍ

V souvislosti s probíhající třetí vlnou pandemie hotely, restaurace a bary mohou využívat jen část kapacity. Pláže je možné navštěvovat od 5:30 do 18:00.

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Ministerstvo zdravotnictví

Migración Costa Rica

Oficiální stránky Kostariky s informacemi pro turisty

Honorární konzulát ČR v San José


5. NÁVRAT DO ČR

Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme pro všechny kategorie rizikových zemí v článku ENTRY RULES to CZ.

Seznam laboratorních odběrových míst v Kostarice naleznete zde...

Velvyslanectví ČR upozorňuje na případy podvodných laboratoří, které nefigurují na seznamu akreditovaných laboratoří ministerstva zdravotnictví a které českým turistům vystavily falešné RT-PCR testy. Za prokázání se falešným testem hrozí v Kostarice vzetí do vazby.

Antigenní testy provádí od 11. 2. 2021 laboratoře společnosti Echandi.