english  español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID-19 aktuální podmínky cestování do Kostariky

Kostarika-flag

Velvyslanectví ČR v Bogotě informuje, že Kostarika je otevřená pro vstup cizinců z celého světa. Pro účely vstupu je nutné splnit níže specifikované podmínky.

VSTUP NA ÚZEMÍ KOSTARIKY

Před případnou cestou do zahraničí doporučuje MZV českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

Od 1. dubna mohou na území Kostariky vstoupit očkované i neočkované osoby bez jakéhokoliv omezení. Ruší se povinnost vyplnění příjezdového formuláře PASE DE SALUD a je zrušena povinost zřízení cestovního pojištění neočkované osoby.

Podrobné informace o vstupních podmínkách do Kostariky naleznete na www.visitcostarica.com/en/costa-rica/planning-your-trip/entry-requirements

OČKOVANÉ OSOBY

Vstup do země bez omezení.

TESTOVANÉ OSOBY

Vstup do země bez omezení.

DĚTI

Nezletilí mohou vstoupit na území Kostariky bez jakýchkoliv dalších protiepidemických omezení.

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Bez povinnosti vyplňování příjezdového formuláře

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Od turistů navštěvujících Kostariku se vyžaduje, aby dodržovaly platné hygienické protokoly při provádění všech turistických aktivit v zemi.

Od 1 dubna 2022 Od 1. dubna mohou všechny podniky a akce využívat 100 % své kapacity. Stále platí povinné nošení roušek a vyžaduje se dodržování hygienických protokolů při vykonávání všech turistických aktivit.

Kromě podmínek spojených s pandemií covid-19 upozorňujeme na v poslední době rostoucí počet případů, kdy byly českým turistům odcizeny cestovní doklady a další osobní věci. Důrazně proto návštěvníky Kostariky vyzýváme, aby v žádném případě nenechávali své osobní věci bez dozoru, a to ani na krátkou chvíli (např. na pláži nebo v prostředcích hromadné dopravy).

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

Běžný postup, samoizolace, v případě komplikací a těžkého průběhu vyhledat lékaře.

TRANZIT

Bez omezení.

UŽITEČNÉ KONTAKTY

Ministerstvo zdravotnictví

Migración Costa Rica

Oficiální stránky Kostariky s informacemi pro turisty

Honorární konzulát ČR v San José

Seznam laboratorních odběrových míst v Kostarice

Antigenní testy provádí laboratoře společnosti Echandi

Velvyslanectví ČR upozorňuje na případy podvodných laboratoří, které nefigurují na seznamu akreditovaných laboratoří ministerstva zdravotnictví a které českým turistům vystavily falešné RT-PCR testy. Za prokázání se falešným testem hrozí v Kostarice vzetí do vazby.

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Vzhledem k aktuální situaci šíření viru SARS-CoV-2 v ČR a ve světě a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR zrušilo s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Bližší informace naleznete na webu MZV ČR.