česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování do Panamy

Panama-flag

Velvyslanectví ČR v Bogotě upozorňuje, že v Panamě jsou nadále v platnosti mimořádná restriktivní opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru COVID-19 a pro účely vstupu do země je nutné splnit níže specifikované podmínky.

Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

1. VSTUP NA ÚZEMÍ PANAMY A TRANZIT

Podmínkou vstupu na panamské území je pro neočkované cestující negativní RT-PCR test ne starší 72 hodin. Detailní informace najdete na webu Visit Panama, kde je rovněž nutno před cestou vyplnit příjezdový formulář. Zdravotní pojištění není povinné, ale doporučuje se. Pro tranzit na mezinárodním letišti Tocumen v Panama City nepřesahující 24 hodin není nutný test na COVID-19.

Podmínka dostatečné hotovosti

Ačkoli v oficiálních pravidlech vstupu není taková informace nikde uvedena, zaznamenali jsme případ evropské turistky, které nebylo umožněno opustit tranzitní prostor letiště, protože u sebe neměla alespoň 500 USD v hotovosti. Doporučujeme proto cestujícím, aby u sebe pro jistotu měli hotovost alespoň v této hodnotě a vyhnuli se tak případným nepříjemnostem u imigrační kontroly.

2. DOPRAVA

Letecká a pozemní doprava funguje bez omezení.

3. OPATŘENÍ

V celé zemi je omezen volný pohyb mimo domov v nočních hodinách (22.00 – 04.00), kdy současně platí zákaz prodeje alkoholu. Roušky jsou stále povinné všude na veřejnosti.

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Migración Panama

Honorární konzulát ČR v Panama City

Visit Panama


5. NÁVRAT DO ČR

Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad pro všechny kategorie rizikových zemí je uveden v článku na webu MZV.  

Seznam akreditovaných laboratoří k provádění testů na COVID-19 v Panamě (PDF, 136 KB)

Epidemiologická opatření a pravidla vstupu na území ČR:

Občané ČR a cizinci s pobytovým oprávněním (PDF, 164 KB)

Občané třetích zemí bez pobytového oprávnění (PDF, 134 KB)