česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování do Panamy

Panama-flag

Velvyslanectví ČR v Bogotě upozorňuje, že v Panamě jsou nadále v platnosti mimořádná restriktivní opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru COVID-19 a pro účely vstupu do země je nutné splnit níže specifikované podmínky.

Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

1. VSTUP NA ÚZEMÍ PANAMY A TRANZIT

Podmínkou vstupu na panamské území je negativní RT-PCR test ne starší 48 hodin a vyplnění prohlášení na webové stránce Visit Panama. Zdravotní pojištění není povinné, ale doporučuje se. Pro tranzit na mezinárodním letišti Tocumen v Panama City nepřesahující 24 hodin není nutný test na COVID-19.

2. DOPRAVA

Letecká a pozemní doprava funguje bez omezení.

3. OPATŘENÍ

V celé zemi je omezen volný pohyb mimo domov v nočních hodinách (22.00 – 04.00), kdy současně platí zákaz prodeje alkoholu. Roušky jsou stále povinné všude na veřejnosti.

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Migración Panama

Honorární konzulát ČR v Panama City

Visit Panama


5. NÁVRAT DO ČR

Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme pro všechny kategorie rizikových zemí v článku Rozcestník.  

Seznam akreditovaných laboratoří k provádění testů na COVID-19 v Panamě (PDF, 136 KB)

Epidemiologická opatření a pravidla vstupu na území ČR:

Občané ČR a cizinci s pobytovým oprávněním (PDF, 164 KB)

Občané třetích zemí bez pobytového oprávnění (PDF, 134 KB)