česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování na Trinidad a Tobago

Trinidad&Tobago-flag

Velvyslanectví ČR v Bogotě upozorňuje, že Republika Trinidad a Tobago omezila letecké a lodní spojení v souvislosti se šířením nákazy viru COVID-19 a prodloužila zákaz příletů všech cizinců bez trvalého pobytu či pracovního povolení minimálně do poloviny července 2021.

Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

1. VSTUP NA ÚZEMÍ TRINIDADU A TOBAGA

Vstup do země je umožněn pouze občanům Trinidadu a Tobaga a cizincům s trvalým pobytem či pracovním povolením. Ti si musí požádat o cestovní výjimku v registračním systému Ministerstva národní bezpečnosti (https://services.mns.gov.tt/travelexemption). Ostatním cizincům je vstup do země prozatím zakázán. Hranice by sice mohly být znovu otevřeny od 17. července, nicméně vstup do země bude pravděpodobně povolen jen občanům a osobám s trvalým pobytem.

2. DOPRAVA

Všechna letiště a přístavy jsou otevřeny jen pro přepravu nákladů a osobám držitelům výjimky Ministerstva národní bezpečnosti.

3. OPATŘENÍ

V zemi platí stav nouze, a to minimálně do 24. srpna 2021. Byl zaveden víkendový zákaz nočního vycházení od 19 hod do 5 hod., od července by měl platit noční zákaz vycházení od 21 hod do 5 hod. S výjimkou základních služeb a obchodů jsou všechna veřejná místa uzavřena. Na veřejnosti, ale i při použití osobní dopravy, je povinnost nosit roušku.

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Ministerstvo zdravotnictví: https://health.gov.tt/

Cestovní výjimky Ministerstva národní bezpečnosti: https://services.mns.gov.tt/travelexemption


5. NÁVRAT DO ČR

Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme pro všechny kategorie rizikových zemí v článku Rozcestník.