česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování do Venezuely

Venezuela-flag

Velvyslanectví ČR v Bogotě nedoporučuje cestovat do Venezuely i s ohledem na dlouhodobě napjatou politickou a velmi rizikovou bezpečnostní situaci. V zemi jsou nadále v platnosti restriktivní opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru COVID-19.

Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

1. VSTUP NA ÚZEMÍ VENEZUELY A TRANZIT

Vzhledem k současné situaci v důsledku COVID-19 je nadále na celém území Venezuely zaveden režim zvaný „7+7“, ve kterém se střídá omezující opatření s uvolněním vždy po sedmi dnech. Vstup do země je omezen na několik výjimkou ošetřených destinací převážně v Latinské Americe.

Všichni cestující vstupující do země musí mít negativní test antigenu COVID-19 (ne starší než 48 hodin před příjezdem). S výjimečným otevřením letů do řady omezených lokalit však byla upravena pravidla karantény. Zatímco cestující vstupující do země zvláštním (humanitárním) letem jsou povinni se izolovat v jednom ze tří hotelů poblíž letiště, cestující vstupující do země obchodním letem tak mohou učinit ze svých domovů. Povinnou 14denní izolaci lze snížit na pět dní, pokud při příjezdu obdržíte negativní výsledek testu RT-PCR. Pravidla týkající se druhého testu provedeného po příletu na mezinárodní letiště v Caracasu se od 3. března t.r. změnila. Cestující se nyní musí zaregistrovat na portálu http://pasedesalud.casalab.com.ve, kde musí postupovat podle uvedených kroků, aby získali certifikát testu RT-PCR. Poplatek za test a vydaný certifikát je 60 USD v hotovosti.

2. DOPRAVA

Vnitrostátní letecká i pozemní regionální doprava (osobní i hromadná) je omezena z důvodů protipandemických opatření, zároveň však i z důvodu přetrvávajícího nedostatku paliva v zemi.

3. OPATŘENÍ

Ministerstvo zdravotnictví Venezuely nařídilo povinné nošení roušek a pohyb na veřejnosti je omezen v souvislosti s nadále platným opatřením tzv. režimu 7+7 - týden mírného uvolnění a týden přísné karantény.


4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Stránky Ministerstva zdravotnictví,

Úřadu pro migraci, cizince a identifikační doklady a

Národního institutu civilního letectví


5. NÁVRAT DO ČR 

Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme pro všechny kategorie rizikových zemí v článku Rozcestník.