česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID-19 aktuální podmínky cestování do Venezuely

Venezuela-flag

Velvyslanectví ČR v Bogotě nedoporučuje cestovat do Venezuely i s ohledem na dlouhodobě napjatou politickou a velmi rizikovou bezpečnostní situaci. V zemi jsou nadále v platnosti restriktivní opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru COVID-19.

Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

Vzhledem k nepřehledné situaci a se měnícím podmínkám pro vstup Venezuely doporučujeme cestovatelům informovat se o aktuálních podmínkách v souvislosti s onemocněním COVID-19 na níže připojených odkazech jednotlivých institucí země a ověřit si jejich aktuálnost.

UŽITEČNÉ KONTAKTY

Venezuelské Ministerstvo zdravotnictví

Příjezdový dotazník: http://pasedesalud.casalab.com.ve

Úřad pro migraci, cizince a identifikační doklady

Národní institut civilního letectví

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Vzhledem k aktuální situaci šíření viru SARS-CoV-2 v ČR a ve světě a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR zrušilo s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Bližší informace naleznete na webu MZV ČR.