česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování na Barbados

barbados-flag

Velvyslanectví ČR v Bogotě upozorňuje, že Barbados nadále uplatňuje mimořádná restriktivní opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru COVID-19 a pro účely vstupu do země je nutné splnit níže specifikované podmínky. 

Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

1. VSTUP NA ÚZEMÍ BARBADOSU

Hranice země jsou otevřené pro očkované i neočkované osoby, podmínky vstupu se liší.

Všichni cestující musí vyplnit příjezdový formulář minimálně 24 hodin před cestou (buď prostřednictvím aplikace BIMSafe App, nebo přes webovou stránku www.travelform.gov.bb). Všichni musí do systému nahrát také negativní výsledek testu RT-PCR pořízený v průběhu 72 hodin před příjezdem do země v akreditované laboratoři. Plně očkované osoby by měly dále doložit potvrzení o očkování v anglickém jazyce (je dobré si předem ověřit, zda bude potvrzení místními autoritami uznáno).

Plně očkované osoby (obě předepsané dávky, případně jedna dávka u jednorázové vakcíny Jannsen minimálně 14 dní před cestou; schválené vakcíny jsou Pfizer/BioNtech, AstraZeneca, Moderna, Jannsen, Sinopharm, Sputnik V):

  • Po příletu bude na letišti nebo v oficiálně schváleném ubytování, kam se musí osoby přemístit pouze vládou autorizovanou dopravou, cestujícímu proveden rychlý PCR test. V karanténě (podmínky se liší dle ubytovacího zařízení) musí počkat na výsledek testu (24-48 hodin) a pokud je test negativní, může karanténu ukončit.
  • Vláda doporučuje rezervovat si ubytování v oficiálně schváleném zařízení minimálně na 2 noci.

Ostatní cestující:

  • Za využití vládou autorizované dopravy se cestující musí přemístit do některého z oficiálně schválených ubytovacích zařízení, kde nastoupí přísnou karanténu (nesmí opouštět pokoj) v délce 5 - 7 dnů.
  • Pátý den po příletu bude cestujícímu proveden test RT-PCR. V karanténě musí počkat na výsledek testu, pokud je test negativní, může karanténu ukončit.
  • Vláda doporučuje rezervovat si ubytování v oficiálně schváleném zařízení minimálně na 7 nocí.

Cestující (očkovaní i neočkovaní), kteří vstupují do země nebo cestovali přes Brazílii, Indii a JAR v posledních 21 dnech, musí zažádat o vízum, mít negativní RT-PCR test, po příletu podstoupit další RT-PCR test a nastoupit do karantény. Osmý den karantény je proveden další RT-PCR test a pokud je výsledek negativní, karanténu lze ukončit.

Cestující si hradí veškeré náklady spojené s karanténou, dopravou, testy i případnou izolací a hospitalizací. Vládní ubytovací zařízení poskytující ubytování zdarma jsou vyhrazena pouze pro občany Barbadosu a osoby s trvalým pobytem v zemi.

2. DOPRAVA

Po příletu do  země je nezbytné použít služeb pouze těch taxi společností, které jsou schváleny vládou. V dopravních prostředcích platí povinnost nosit roušku.

3. OPATŘENÍ

Parky i pláže jsou otevřené od 5:00 hod do 19:00 hod, ale většina společenských akcí (party, pikniky apod.) je zakázána. Na veřejných místech platí povinnost nosit roušku a dodržovat předepsanou fyzickou vzdálenost.

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Informace pro cesty do země: https://www.visitbarbados.org/covid-19-travel-guidelines-2020

Vládní informační portál o Covidu-19: https://gisbarbados.gov.bb/covid-19/


5. NÁVRAT DO ČR

Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme pro všechny kategorie rizikových zemí v článku Rozcestník.