česky  english  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování na Grenadu

Grenada-flag

Velvyslanectví ČR v Bogotě upozorňuje, že Grenada nadále uplatňuje mimořádná restriktivní opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru COVID-19 a pro účely vstupu do země je nutné splnit níže specifikované podmínky.

Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

1. VSTUP NA ÚZEMÍ GRENADY

Hranice země jsou otevřené pro očkované i neočkované osoby, podmínky vstupu se liší.

Všichni cestující si musí předem rezervovat ubytování v oficiálně schváleném zařízení (https://covid19.gov.gd/accommodations/) na minimálně 2 dny (plně očkovaní) či 7 dní (ostatní) a také test RT-PCR, který bude proveden na území Grenady. Zároveň musí zažádat o cestovní povolení (https://travelauth.health.gov.gd/) a 72 hodin před cestou absolvovat test RT-PCR. Plně očkované osoby musí mít potvrzení o očkování v anglickém jazyce.

Tyto doklady (potvrzení o cestovním povolení, negativní výsledek testu RT-PCR, případně potvrzení o očkování) musí cestující předložit před nastoupením do letadla a po příletu do země.

Plně očkované osoby (obě předepsané dávky, případně jedna dávka u jednorázové vakcíny Johnson&Johnson minimálně 14 dní před cestou; schválené vakcíny jsou Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Johnson&Johnson, Sinopharm, Sinovac):

  • Po příletu musí cestující podstoupit test RT-PCR, jehož výsledek obdrží do 48 hodin. Pokud je výsledek testu negativní, může opustit karanténu.
  • Cestující si musí rezervovat ubytování v oficiálně schváleném zařízení minimálně na 2 dny.
  • Plně očkované osoby mohou požádat o podstoupení domácí karantény.

Ostatní cestující:

  • Pátý den po příletu musí cestující podstoupit test RT-PCR, jehož výsledek obdrží do 48 hodin. V karanténě musí zůstat 7 dní, i když obdrží negativní výsledek testu dříve.
  • Cestující si musí rezervovat ubytování v oficiálně schváleném zařízení minimálně na 7 dnů.
  • Po ukončení karantény musí cestující dalších 7 dní pravidelně informovat o svém zdravotním stavu.

Cestující si hradí veškeré náklady spojené s karanténou, dopravou, testy i případnou izolací a hospitalizací.

2. DOPRAVA

Nejsou známá žádná omezení. V dopravních prostředcích je nutné nosit roušku.

3. OPATŘENÍ

Na veřejnosti platí povinnost nosit roušku, udržovat odstup od ostatních a dbát na hygienu rukou. Pláže, obchody i služby jsou otevřené. Společenské akce jsou omezeny na maximálně 20 účastníků.

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Portál Ministerstva zdravotnictví s aktuálními podmínkami vstupu do země: https://covid19.gov.gd/.

Stránka Ministerstva zdravotnictví na Facebooku: https://m.facebook.com/HealthGrenada/


5. NÁVRAT DO ČR

Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme pro všechny kategorie rizikových zemí v článku Rozcestník.